Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

312664

Artur Deryło insp. Komendant Pow. Policji w BiłgorajuPolicja logoSz. P. Inspektor Artur Deryło

Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju

W związku z objęciem przez Pana obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju z dniem 26 czerwca 2024 roku, przesyłamy nasze GRATULACJE i życzymy przede wszystkim zdrowia, siły i wytrwałości niezbędnej w tym zawodzie, owocnej służby i satysfakcji na rzecz porządku i bezpieczeństwa na terenie Powiatu Biłgorajskiego i Ziemi Biłgorajskiej, ale także należnego szacunku i uznania ze strony społeczeństwa dla Policjantów i Pracowników Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, a także sukcesów pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. !!! (treść gratulacji wysłana drogą elektroniczną)

w imieniu Zarządu i Członków Automobilklubu Biłgorajskiego

/-/ Zenon Łój -prezes

DSC 4647zdjecie artykul 32592 037W dniu 15 czerwca 2024r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się miła uroczystość z okazji uczczenia Jubileuszu 20-Lecia Rekreacyjno-Wypoczynkowego Klubu Sportowego "SPARTA". W uroczystej gali wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele starostwa, władz miasta i gminy Biłgoraj, sponsorzy, wychowankowie i rodzice oraz sympatycy. Uroczystość rozpoczęła się krótkiego filmu i zdjęć z historii klubu. Później nastąpiło powitanie zaproszonych gości a podczas dłuższej multimedialnej prezentacji przypomniano początki powstania Klubu, zaprezentowano sekcje prowadzone przez Spartę oraz przypomniano najważniejsze wydarzenia i sukcesy odniesione przez reprezentantów Klubu. W dalszej części  wręczono wyróżnienia zasłużonym działaczom i trenerom oraz sponsorom Klubu. Oficjalną część zamknęły wystąpienia zaproszonych osób składających gratulacje. Pod adresem prezesa i zarządu RWKS Sparta padło wiele pochwał i słów uznania. Wśród osób zaproszonych na galę był prezes Automobilklubu Biłgorajskiego Zenon Łój, który na ręce prezesa RWKS Sparty Adama Osucha przekazał okolicznościowy "List Gratulacyjny" (fot.poniżej) od Zarządu i Członków Klubu. Gratulujemy biłgorajskiemu klubowi "SPARTA" osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.!

Czytaj więcej: 20-lecie RWKS "SPARTA" Biłgoraj - Gratulacje od klubu.

DSC 4461 KopiaTegoroczny zlot klasyków zorganizowany przez Klub na obchody "Dni Biłgoraja" nie możemy zaliczyć do szczególnie udanych ze względu na małą frekwencję uczetników. Zdecydowały o tym głównie trzy czynniki: termin zlotu, który pierwotnie był planowany na początek czerwca (zmieniony na prośbę władz miasta), ryzykowna pora tzw. "okres komunijny" oraz niedostateczne nagłośnienie imprezy w mediach społecznościowych (FB). Szczególnie, kiedy włożony jest duży trud w przygotowanie imprezy, wymagający nakładów czasowych i finansowych. 

W zlocie wzięło udział kilkadzisiąt pojazdów - samochodów i motocykli, więc teren urokliwego "Miasteczka na Szlaku Kultur" nie był wypełniony jak na poprzednich edycjach w których brało udział od 150 do ok. 200 pojazdów.! Dla wszystkich uczestników przygotowano Dyplomy za udział oraz puchary w różnych kategoriach konkursowych. Wyboru pojazdów w tym roku dokonała Komisja złożona z fachowców z dziedziny motoryzacji -rzeczoznawców, ze Stowarzyszenia SIMP O/Lublin zaprzyjaźnionych z Klubem: Kol. inż. Mariusz Droździel, inż. Dariusz Rudawski oraz członków Klubu inż Ireneusz Mizak i inż Zenon Łój -prezes /komandor zlotu/. Listę wyróżnionych pojazdów opublikujemy na stronie niebawem poniżej w "czytaj więcej").

Komisja 0Wypada zaznaczyć, że jednym z uczestników imprezy był Kol. inż Włodzimierz Bobowski, prezes ZO PZM w Lublinie, który przyjechał na Zlot z małżonką i wnuczką, swoim zabytkowym camperem, który został wyróżniony dyplomem i pucharem. Prezes wziął udział w ceremoni wręczenia pucharów dla uczestników w kilku wyróżnionych kategoriach i konkursach. Podczas ceremonii otwarcia teren Zlotu odwiedziła liczna delegacjia lokalnych władz samocrządowych z Burmistrzem Miasta Biłgoraja Wociechem Gleniem na czele, radnymi oraz przedstawicielami władz miast partnerskich z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech, którzy odwiedzają rokrocznie Biłgoraj na "dni miasta".

Pomimo mniejszej frekwencji i pracy dla organizatorów - słowa podziękowania należą się wszystkim członkom Automobilklubu Biłgorajskiego, którzy brali udział jako uczestnicy albo zabezpieczali imprezę. Byli to członkowie zarządu i członkowie: J.Majewski -wiceprezes, M.Spustek -wiceprezes (fundator spieczywa), S.Kudełka (sekretarz), T.Myszak (skarbnik), J.Szubiak, M.Skroban, P.Kurasiewicz, M.Zdybel, M.Hysa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyróżnień. Prezes  

ZLOT Klasyków 26.05.2024 org. Automobilklub Biłgorajski plakat 4 KopiaZarząd Automobilklubu Biłgorajskiego i członkowie Koła Pojazdów Zabytkowych zapraszają okolicznych posiadaczy klasyków na "Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich -2024" na spotkanie w dniu 26 maja (niedziela) br. w godz. 10-16, organizowany na "DNI BIŁGORAJA 2024" (w drugim dniu). Miejsce na prezentację klasyków zostanie podane w późniejszym terminie. Pod uwagę brany jest teren zabytkowego "Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych" w Biłgoraju przy ulicy Singera 9. W programie zlotu tradycyjnie znajdą się konkursy, które są dobrze znane z poprzednich edycji biłgorajskiego zlou - to m.in.: wybór najciekawszych i najwartościowszych pojazdów pod względem wieku, kraju pochodzenia (zarówno krajowych i zagranicznych)rodzaju, odmiany, typu itp. z uwzględznieniem oryginalności konstrukcyjnej oraz stanu zachowania. A ponadto "Konkurs elegancji" na najciekawszy ubiór (kierowcy/załogi) zgodnego z epoką i inne!. Posiadaczom wyróżnionych pojazdów zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i puchary. Zapraszamy posiadaczy kalsyków z naszego Klubu, innych klubów PZMot. z okręgu i naszych Sympatyków z całego regionu Ziemi Biłgorajskiej. Prosimy o przygotowanie danych pojazdu prezentowanego na zlocie, co ułatwi rejestrację uczestnika i ewentualne wykorzystanie danych prezentowanego klasyka podczas prezentacji i konkursów. Informacja o tym wydarzeniu zapewnie będzie także wykorzystywana w lokalnych mediach i na naszej stronie. Dla uczestników zlotu przygotowaliśmy gotowy druk "ZGŁOSZENIA UDZIAŁU" z danymi identyfikacyjnymi pojazdu - tu: FORMULARZ ZGŁOSZENIA do pobrania, co ułatwi rejestrację w dniu zlotu.  Zachęcamy do przekazywania informacji o naszym Zlocie znajomym, także poprzez media społecznościowe. Udział w Zlocie jest bezpłatny, wstęp wolny, także dla publiczności. Zapraszamy! W razie pytań przez zainteresowanych uczestników -prosimy o kontakt - tel. na stronie w nagłówku (691-753-301). Do zobaczenia na Zlocie.! Zenon Łój -Grupowe Zlot Zab. Bilgoraj 2024Prezes Klubu     

gr prdr0140

gr mdc2024 kaart forweb1Reprezentant Automobilklubu Biłgorajskiego Marek Łój -uprawiający sport motorowy (ATV i SSV), zanotował udany start na quadzie w rajdzie off-road pn.„MAROCCO DESERT CHALLENGE” (MDC) – Extreme Rally-Raid, organizowany w dniach 11-20 kwietnia 2024r. na pustynnych piaskach Maroka. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości blisko 3 tys km(!), która składała się z 8 odcinków. W tegorocznej edycji rajdu MDC 2024 wzięło udział ponad 200 pojazdów 4 kategoriach: 1) motocykle i quady, 2) pojazdy terenowe 4x4 typu SSV (side-by-side) o masie do 700 kg (modele Maverick o mocy nawet 200 KM - marki CAN-Am, należą do najbardziej tych popularnych), 3) samochody i buggy oraz 4) ciężarówki 4x4. W kategorii motocykle i quady - wystartowało 34 kierowców - ukończyło rajd 30-tu, jedynym startującym reprezentantem Polski i PZMot. był Marek Łój na quadzie PHOTO 2024 04 21 10 30 45 kopiaLR 240420091544 MMPHOTO2 kopiaYamaha, przedsiębiorca z Rzeszowa, reprezentujący PZM i Automobilklub Biłgorajski, w kat. pojazdy terenowe SSV (CAN-Am) – 52 załogi, ukończyło 43 (z Polski startowało 5 załóg); w kat. samochody i buggy startowało 45 załóg, ukończyło 40 (z Polski startowała jedna załoga, która zajęła 13 miejsce: Magdalena Zając i Adam Szelerski); w kat. ciężarówki 4x4 startowało 9 załóg 4-osobowych (dominowały marki: DAF, IVECO) – w tej kategorii nie było kierowców /załóg z Polski. 

Marek Łój (nr start. 117), startujący na quadzie, w końcowej klasyfikacji zajął 16 miejsce, co plasowało go w połowie stawki startujących w grupie motocyklistów. Na mecie odebrał od organizatorów puchar za 1-sze miejsce w kategorii „quad”Szkoda, że jego wyniki czasowe na odcinkach i końcowym rajdu, nie mogły być porównywane do innego zawodnika na quadzie, tylko do wyników motocyklistów, z którymi rywalizował na trasie. Bez wątpienia, kierowcom jednosladów było łatwiej pokonywać bardzo trudne i wymagające odcinki rajdu. Na gorąco Marek podzielił się swoimi wrażeniami z rajdu: "Jestem bardzo usatysfakcjonowany z jazdy i wyniku, jaki osiągnąłem, choć mocno żałuję, że nie ustrzegłem się dwóch prostych błędów nawigacyjnych. Gdyby nie popełnione błędy na trasie i strata czasowa blisko 30 min. pewnie uplasowałbym, się w czołówce tabeli grupy motocyklowej. Miałem okazję ścigać się z najlepszymi motocyklistami z Europy i sprawdzić swoje umiejętności na piaskach w Maroku już kolejny raz. Będę dobrze wspominał 10-dniowy udział w tej znanej imprezie, bo poznałem wielu ciekawych zawodników z Polski i Europy, z którymi – mam nadzieję spotkać się jeszcze na rajdowych trasach…”

PHOTO 2024 04 21 10 30 46 kopia kopia W tej kategorii na 34 startujących - rajd ukończyło 30 zawodników (29 motocykli i 1 quad).  Wyniki czasowe (miejsca) - Marka Łoja na poszczególnych odcinkach rajdu: I -31 czas; II -8 czas, III -20 czas, IV -14, V -18 czas, VI -7czas, VII -16 czas, VIII -10 czas. Przed reprezentantem PZMot. i  Automobilklubu Biłgorajskiego - Markiem Łojem, kolejne starty w rajdach. Jego marzeniem jest wystartować w najbliższym czasie w Mistrzostwach Polski i Europy, na oficjalnych imprezach ale pod znakiem PZM, który miał na swoim kombinezonie oraz patronatem FIA / FIM. Ta ranga zawodów z pewnością - poza większą satysfakcją, dawałaby zawodnikowi możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i skonfrontowania się z najlepszymi zawodnikami crossowymi w kraju i Europie jeżdżącymi na ATV lub SSV. Chociaż Marek swojego udziału w tym rajdzie, nie odbiera w kategoriach dużego sukcesu, to jednak władze, członkowie Klubu a także jego Koledzy i znajomi, gratulują mu udanego startu w dużej, zagranicznej imprezie i osiągniętego wyniku. Zawodnikowi życzymy udanych startów w następnych rajdach.!

Bogata galeria i relacja z rajdu MDC 2024 zamieszczona na stronie organizatora imprezy - JOWI TRAVEL (Belgia), najlepiej oddaje atmosferę rajdu, przebieg oraz zmagania kierowców i załóg w poszczególnych kategoriach na trasie rajdu: https://www.moroccodesertchallenge.com                                                     

Uwaga! Pełny tekst relacji z rajdu zamieszczamy poniżej w "czytaj więcej".

Czytaj więcej: "Terenówką przez Marokańską pustynię." Udany start reprezentanta PZM i Automobilklubu...

IMG 4042 kopiaW dniu 24 kwietnia 2024 r. w siedzibie przy ul.Prusa 8, odbyło się posiedzenie członków Prezydium i  Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie. W posiedzeniu wzięło udział 12 osób (dwóch członków brało udział poprzez łącza on-line).  Posiedzenie otworzył Prezes ZO PZM - kol. Włodzimierz Bobowski, który po przywitaniu przedstawicieli Klubów Okręgu PZM, przedstawił "Porządek posiedzenia" i złożył informację o przeprowadzonych Finałach Turniejów Wojewódzkich BRD oraz przyjęciu w poczet członków PZM -Stowarzyszenia MX Enduro Zamość. Tematyką zebrania były również sprawy związane z "Kalendarzem Imprez" i złożenie sprawozdania przez Przewodniczących Kom. Okręgowych PZM, realizacji imprez odbytych i planowanych z kalendarza na rok bieżący oraz szkoleń dla sędziów sportu samochodowego. motocyklowego, turystyki motorowej i ratowników drogowych PZM. Podczas posiedzenia na wniosek prezesa ZO PZM, IMG 4044 kopiaw drodze głosowania tajnego, kol. Bartłomiej Parafiniuk -przewodniczący  Okr. Komisji Sportu i Turystyki, został powołany na funkcję Wiceprezesa ZO PZM d/s Sportu, po wcześniej złożonej rezygnacji z tej funkcji przez kol. Michała Kawkę. W sprawach różnych zostały poruszone problemy funkcjonowania klubów, organizacji imprez i szkoleń, które wpływają na "ranking klubów" w PZM i wielkość dofinansowania przez ZG a także pomoc udzielaną przez samorządy lub sponsorów. Na tym posiedzenie zamknięto.xxxxxx W posiedzeniu wziął udział przedstawiciel Automobilklubu Biłgorajskiego - Zenon Łój - prezes Klubu i członek ZO PZM, pełniący funcję Skrabnika ZO, który zaprosił na najbliższą planowaną na koniec maja br. imprezę z pojazdami zabytkowymi. /zł/  

SZKOLENIA NA LICENCJĘ SĘDZIOWSKĄ stopnia II oraz st. I-go w Sporcie Motocyklowym i Samochodowym

pzm 0Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie, wystąpił do klubów z apelem o wytypowanie osób - KANDYDATÓW na sędziów SPORTU MOTOCYKLOWEGO i SAMOCHODOWEGO, na planowane w najbliższym czasie cykle szkoleń. Cel szkoleń to wykształcenie kadry sędziowskiej, doskonalenie wiadomości czynnych sędziów oraz przeprowadzenie egzaminu na licencję sędziowską stopnia II i I-go. Szkolenia (kursy) są bezpłatne dla członków klubów zrzeszonych w PZM i w Okręgu organizowane są zwykle w siedzibie ZO PZM w Lublinie, przy ul. Prusa 8. Materiały i zagadnienia na szkolenia znajdują się w Regulaminach PZM (dostępnych na stronie PZM) i przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi dla danej dyscypliny np. Załącznikiem 8 Regulaminu Sędziów Sportu Samochodowego 2024. Każdy kurs kończy się egzaminem (test) i wydaniem zaświadczenia przez Komisję Okręgową PZM. Zgłoszenia kandydatów zgłoszonych przez klub, na Automobiklub Bilgorajski 06136szkolenia przyjmuje sekretariat ZO.  APEL o zgłaszanie się chętnych.!!!!

Informujemy, że Automobilklub Biłgorajski w minionych latach prowadził dwie dyscypliny motorowe i posiadał licencję klubową w Sporcie Motocyklowym i Samochodowym PZMPosiadane licencje uprawniały nasz Klub do organizacji imprez w tych dyscyplinach - rangi Okręgowej lub Klubowej, przez członków posiadających UPAWNIENIA SĘDZIOWSKIE PZM. W tych dyscyplinach motorowych (samochody, motocykle), nasz Klub posiadał kilkuosobowe obsady sędziowskie. W ostatnich okresie, kiedy Kluby PZM w okręgu mocno ograniczyły swoją działalność w organizacji imprez motorowych, nastąpił regres w bieżącym szkoleniu dla sędziów. Dlatego apelujemy do wszystkich czynnych członków Kluby chcących zdobyć uprawnienia sędziowskie o zgłaszanie swoich kandydatur. Podkreślamy, że w interesie Automobilklubu Biłgorajskiego byłoby wskazane, aby w każdej z tych dyscyplin uprawnienia mogło posiadać co najmniej 5-6 osób. ! W pierwszej kolejności uprawnienia sędziowskie powinni posiadać reprezentanci Klubu pracujący w Okręgowych Komisjach PZM (motocyklowa, samochodowa, turystyka motorowa). Wszelkich informacji na temat szkoleń (miejsce, termin), udziela Klub (kontakt z prezesem). /ZŁ/

wielkanoc 2024

wielkanoc życzenia od Posła Różyńskiego

Z wielkanoc wielkanocne zyczeniaokazji "Świąt Wielkanocnych" wszystkim Członkom i Sympatykom Automobilklubu Biłgorajskiego oraz naszym Partnerom z Klubów PZM Okręgu Lubelskiego i Przyjaciołom, składamy najepsze życzenia świąteczne życząc rodzinnych, zdrowych, pogodnych i miłych świąt "Wielkiej Nocy" oraz smacznego jajka i "mokrego dyngusa".!

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego.

 

PS. Do Automobilklubu Biłgorajskiego napłynęły życzenia Wielkanocne od  Przedstawicieli lokalnych władz, Parlamenarzystów, Posłów na Sejm RP z Biłgoraja -pp. Małgorzaty Gromadzkiej i Wiesława Różyńskiego a także od naszych Przyjaciół z innych lokalnych Stowarzyszeń z którymi współpracujemy i Sympatyków naszego Klubu, za które serdecznie dziękujemy.!  

Majewski Licen. Instr. Mot KopiaWładze Klubu zachęcają członków do podnoszenia kwalifikacji lub zdobywania w PZM uprawnień sędziwskich lub instruktorskich, w danej dyscyplinie motorowej. Z satysfakcją informujemy, że kol. Jarosław Majewski -wiceprezes ds. organizacyjnych Automobilklubu Biłgorajskiego, zdobył uprawnienia "Istruktora Sportu Motocyklowego" PZM iuzyskał Licęncję Siędziego kat. I w motocyklach,  które są wymagane do organizowania szkoleń i zawodów motocyklowych oraz imprez rangi Mistrzostw Polski.! - Klub udzielił kledze wsparcia a on sam dzięki wielkiej determinacji zdobył uprawnienia w tej dyscyplinie, które jak należy oczekiwać, będą niezbędne w Klubie podczas organizowania imprez i zawodów motocyklowych, kiedy będzie oddany do użytku autodrom.  Koledze  Jarosławowi gratulujemy zrobionych uprawnień.!

Władze klubu zachęcają członków do ubiegania się o uprawnienia sędziowskie w sporcie samochodowych i motocyklowym - w dyscyplinach, które nasz Klub od wielu lat prowadził. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Klubem (prezesem).

walentynki para Dzien KobietNajlepsze życzenia z okazji przypadającego 8 marca - "Dnia Kobiet" dla naszych Pań. ! - Zdrowia, szacunku i  poszanowania ze strony  mężczyzn oraz wszelkiej pomyślności w życiu - życzą Panowie. Ale dla "zachowania równouprawnienia płci" i społecznej zasady równości kobiet i mężczyzn - z okazji "Dnia Mężczyzn" -10 marca, od Pań dla Panów - także najlepsze życzenia. Aby nasze wzajemne relacje były jak najlepsze. !  

  

2023 BCKIMG 2961 KopiaW Biłgorajskim Centrum Kultury w dniu 21 lutego 2024 r. odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem roku 2023 w sporcie, kulturze i działalności społecznej. Zostały wręczone wyróżnienia (statuetki) i nagrody Burmistrza Miasta osobom zgłoszonym przez kluby i organizacje działające w Biłgoraju, zatwierdzone przez Komisję i Radę Sportu. Wśród wyróżnionych znaleźli się członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego: Zenon Łój, Dariusz Paleczny i Maciej Hysa.

Wyróżnieni w kategori "Działacz społeczny" odebrali z rąk burmistrza statuetki i bony na 400 zł. Wyróżnieni członkowie zostali docenieni za aktywną działalność w klubową -społeczną, przy organizacji imprez i wydarzeń na terenie miasta Biłgoraja. Wyróżnionym -gratulujemy!

Bliższe szczegóły o wydarzeniu mozna znaleźć w biłgorajskich mediach (bilgoraj.com.pl; bilgorajska.pl)

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg