Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 1 użytkownik.

  • yfyzyseh

Ilość Odsłon

298649

SZKOLENIA NA LICENCJĘ SĘDZIOWSKĄ stopnia II oraz st. I-go w Sporcie Motocyklowym i Samochodowym

pzm 0Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie, wystąpił do klubów z apelem o wytypowanie osób - KANDYDATÓW na sędziów SPORTU MOTOCYKLOWEGO i SAMOCHODOWEGO, na planowane w najbliższym czasie cykle szkoleń. Cel szkoleń to wykształcenie kadry sędziowskiej, doskonalenie wiadomości czynnych sędziów oraz przeprowadzenie egzaminu na licencję sędziowską stopnia II i I-go. Szkolenia (kursy) są bezpłatne dla członków klubów zrzeszonych w PZM i w Okręgu organizowane są zwykle w siedzibie ZO PZM w Lublinie, przy ul. Prusa 8. Materiały i zagadnienia na szkolenia znajdują się w Regulaminach PZM (dostępnych na stronie PZM) i przeprowadzane są zgodnie z wytycznymi dla danej dyscypliny np. Załącznikiem 8 Regulaminu Sędziów Sportu Samochodowego 2024. Każdy kurs kończy się egzaminem (test) i wydaniem zaświadczenia przez Komisję Okręgową PZM. Zgłoszenia kandydatów zgłoszonych przez klub, na Automobiklub Bilgorajski 06136szkolenia przyjmuje sekretariat ZO.  APEL o zgłaszanie się chętnych.!!!!

Informujemy, że Automobilklub Biłgorajski w minionych latach prowadził dwie dyscypliny motorowe i posiadał licencję klubową w Sporcie Motocyklowym i Samochodowym PZMPosiadane licencje uprawniały nasz Klub do organizacji imprez w tych dyscyplinach - rangi Okręgowej lub Klubowej, przez członków posiadających UPAWNIENIA SĘDZIOWSKIE PZM. W tych dyscyplinach motorowych (samochody, motocykle), nasz Klub posiadał kilkuosobowe obsady sędziowskie. W ostatnich okresie, kiedy Kluby PZM w okręgu mocno ograniczyły swoją działalność w organizacji imprez motorowych, nastąpił regres w bieżącym szkoleniu dla sędziów. Dlatego apelujemy do wszystkich czynnych członków Kluby chcących zdobyć uprawnienia sędziowskie o zgłaszanie swoich kandydatur. Podkreślamy, że w interesie Automobilklubu Biłgorajskiego byłoby wskazane, aby w każdej z tych dyscyplin uprawnienia mogło posiadać co najmniej 5-6 osób. ! W pierwszej kolejności uprawnienia sędziowskie powinni posiadać reprezentanci Klubu pracujący w Okręgowych Komisjach PZM (motocyklowa, samochodowa, turystyka motorowa). Wszelkich informacji na temat szkoleń (miejsce, termin), udziela Klub (kontakt z prezesem). /ZŁ/

wielkanoc 2024

wielkanoc życzenia od Posła Różyńskiego

Z wielkanoc wielkanocne zyczeniaokazji "Świąt Wielkanocnych" wszystkim Członkom i Sympatykom Automobilklubu Biłgorajskiego oraz naszym Partnerom z Klubów PZM Okręgu Lubelskiego i Przyjaciołom, składamy najepsze życzenia świąteczne życząc rodzinnych, zdrowych, pogodnych i miłych świąt "Wielkiej Nocy" oraz smacznego jajka i "mokrego dyngusa".!

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego.

 

PS. Do Automobilklubu Biłgorajskiego napłynęły życzenia Wielkanocne od  Przedstawicieli lokalnych władz, Parlamenarzystów, Posłów na Sejm RP z Biłgoraja -pp. Małgorzaty Gromadzkiej i Wiesława Różyńskiego a także od naszych Przyjaciół z innych lokalnych Stowarzyszeń z którymi współpracujemy i Sympatyków naszego Klubu, za które serdecznie dziękujemy.!  

Majewski Licen. Instr. Mot KopiaWładze Klubu zachęcają członków do podnoszenia kwalifikacji lub zdobywania w PZM uprawnień sędziwskich lub instruktorskich, w danej dyscyplinie motorowej. Z satysfakcją informujemy, że kol. Jarosław Majewski -wiceprezes ds. organizacyjnych Automobilklubu Biłgorajskiego, zdobył uprawnienia "Istruktora Sportu Motocyklowego" PZM iuzyskał Licęncję Siędziego kat. I w motocyklach,  które są wymagane do organizowania szkoleń i zawodów motocyklowych oraz imprez rangi Mistrzostw Polski.! - Klub udzielił kledze wsparcia a on sam dzięki wielkiej determinacji zdobył uprawnienia w tej dyscyplinie, które jak należy oczekiwać, będą niezbędne w Klubie podczas organizowania imprez i zawodów motocyklowych, kiedy będzie oddany do użytku autodrom.  Koledze  Jarosławowi gratulujemy zrobionych uprawnień.!

Władze klubu zachęcają członków do ubiegania się o uprawnienia sędziowskie w sporcie samochodowych i motocyklowym - w dyscyplinach, które nasz Klub od wielu lat prowadził. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Klubem (prezesem).

walentynki para Dzien KobietNajlepsze życzenia z okazji przypadającego 8 marca - "Dnia Kobiet" dla naszych Pań. ! - Zdrowia, szacunku i  poszanowania ze strony  mężczyzn oraz wszelkiej pomyślności w życiu - życzą Panowie. Ale dla "zachowania równouprawnienia płci" i społecznej zasady równości kobiet i mężczyzn - z okazji "Dnia Mężczyzn" -10 marca, od Pań dla Panów - także najlepsze życzenia. Aby nasze wzajemne relacje były jak najlepsze. !  

  

2023 BCKIMG 2961 KopiaW Biłgorajskim Centrum Kultury w dniu 21 lutego 2024 r. odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem roku 2023 w sporcie, kulturze i działalności społecznej. Zostały wręczone wyróżnienia (statuetki) i nagrody Burmistrza Miasta osobom zgłoszonym przez kluby i organizacje działające w Biłgoraju, zatwierdzone przez Komisję i Radę Sportu. Wśród wyróżnionych znaleźli się członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego: Zenon Łój, Dariusz Paleczny i Maciej Hysa.

Wyróżnieni w kategori "Działacz społeczny" odebrali z rąk burmistrza statuetki i bony na 400 zł. Wyróżnieni członkowie zostali docenieni za aktywną działalność w klubową -społeczną, przy organizacji imprez i wydarzeń na terenie miasta Biłgoraja. Wyróżnionym -gratulujemy!

Bliższe szczegóły o wydarzeniu mozna znaleźć w biłgorajskich mediach (bilgoraj.com.pl; bilgorajska.pl)

 

WOSP 2024 11 003Pomimo pewnych ograniczeń w Klubie, o których informowaliśmy zapowiadając udział członków naszego Klubu w charakterze "Wolontariuszy" w 32. finale WOŚP 2024, możemy odnotować Automobilklubu Biłgorajskiego w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry. Zarząd Klubu dziękuje wszystkim Członkom i Sympatykom Klubu, którzy wzięli udział w tegorocznej zbiórce na rzecz WOŚP. W szczególności dziękujemy czterem członkom Zarządu AB, którzy indywidualnie,  jako zarejestrowani "Wolontariusze" WOŚP, zbierali pieniądze do puszek. Byli to członkowie Zarządu: Dariusz Paleczny, Jarosław Majewski, Jacek Szubiak, Zenon Łój a także inni członkowie Klubu ("nie funkcyjni"), którzy np. reprezentowali jednocześnie swoje Stowarzyszenia z regionu (np. kluby motocyklowe, samochodowe itp.). Dzięki zaangażowaniu w/w Kolegów w roli wolontariuszy i osobom niezrzeszonym w naszym Klubie, udało się łącznie zebrać kwotę: 5.976,11 zł, którą przekazano do Sztabu Powiatowego WOŚP w BCK Biłgoraj dnia 28 stycznia 2024r. Na podkreślenie zasługują działania podjęte przez kol. Darka, który razem z WOSP 2024 2kolegami "Grupy LBL 4x4" -miłośnikami terenówek, podczas imprezy "Off-Roadowejprzeprowadzili zbiórkę do puszki. Wyżej wymienieni koledzy "Wolontariusze" z Automobilklubu Biłgorajskiego, dostali ze Sztabu Powiatowego WOŚP indywidualnie "Podziękowania" a ponadto takie podziękowanie otrzymał także nasz Klub, które odebrał prezes Zenon Łój z rąk szefowej sztabu. Klub przekazał na licytację także drobne gadżety (czapeczki, koszulki, znaczki). Cieszymy się, że mimo trudności i ograniczeń w organizacji imprezy motoryzacyjnej na ten cel, udało się włączyć indywidualnie do akcji członkom Klubu i odnotować nasz udział. Liczymy na kontynuowanie udziału Klubu w tej akcji w latach następnych. Na fotografiach obok zamieszczamy zdjęcia wykonane na placu przed budynkiem BCK Biłgoraj, gdzie mieścił się Sztab Powiatowy Orkiestry. Oprac Z.Łój

 

Przez kilka ostatnich lat klubowa składka zwyczajna dla członka klubu wynosiła 70 zł. Od roku bieżącego 2024 r. składka będzie wynosić 80 zł. Jej podniesienie wynika nie tyle z poziomu inflacji, czy wzrostu płacy średniej w ostatnich latach, ale przede wszystkim z faktu podniesienia dla wszystkich klubów składki członkowskiej od każdego członka na rzecz centrali PZM (aktualnie 15 zł). Informacja z Okręgu w tej sprawie wpłynęła do klubów pod koniec stycznia br. Zarząd na pierwszym posiedzeniu w dniu 26 stycznia br. podjął uchwałę o podwyższeniu składki o 10 zł do wysokości 80 zł, która jest zbliżona do poziomu klubów w Okręgu. Stąd prośba do wszystkich członków Klubu aby przy dokonywaniu przelewu bankowego i uregulowaniu składki za rok 2024, wzięli to pod uwagę. W przypadku zamawiania legitymacji członkowskiej, Klub odprowadzi 15 zł od osoby składki na konto centrali Związku. Statutowy termin uregulowania składki członkowskiej ustalony jest na 15 lutego. Zachęcamy wszystkich członków do regulowania składki przelewem na konto Klubu, co jest najwygodniejszą formą, nie absorbującą czynnością dla Klubu.(

pobraneWzorem lat ubiegłych - Automobilklub Biłgorajski włącza do akcji na rzecz 32. Finału WOŚP w dniu 28 stycznia 2024 roku, której celem w tym roku jest zbiórka na rzecz leczenia dzieci i dorosłych -"Płuca po pandemii". Biorąc pod uwagę aktualne możliwości w Klubie i ograniczenia związane z zamknieciem autodromu (gdzie organizowaliśmy imprezy motorowe), postanowiliśmy się włączyć do akcji ale bez podjęcia się organizacji typowej "imprezy samochodowej" -jak to przebiegało w latach ubiegłych. Tego rodzaju przedsięwzięcie pociągało za sobą ze strony klubu i członków duży wysiłek. W tym roku czterech kolegów zarejestrowało się jako "Wolontariusze WOŚP" i będą zbierali do puszek datki na Orkiestrę, które zostaną wieczorem przekazane do biłgorajskiegho sztabu powiatowego WOŚP w siedzibie BCK Biłgoraj. W zależności od warunków pogodowych, jakie będą panowały w dniu 28 stycznia br. zarząd klubu zaprasza członków Klubu i sympatyków na teren BCK - w godzinach południowych, gdzie chcielibyśmy wyznaczyć sobie miejsce zbiórki. Gdyby sprzyjała aura  - zachęcamy motocyklistów, posiadaczy klasyków oraz "terenówek" do przyjazdu na plac przy BCK Biłgoraj. Podejliśmy także decyzję, aby ze strony Klubu przekazać do Sztabu powiatowego na licytację, jakieś gadżety i fanty.?! -Zachęcamy także członków do takiej formy wsparcia Orkiestry.! Prosimy o ewentualny kontakt z Klubem.         

BN autko z choinkąZdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku - członkom i sympatykim klubu 

składa Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego

232159 bMotocykliści z biłgorajskich klubów motocyklowych i partnerzy,  jak co roku na początku grudnia zorganizowali "Moto-Mikołajki 2023" dla podopiecznych Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Dla dzieci ufundowali różne artykuły szkolne, książki, gry i zabawki oraz słodycze. Wśród organizatorów akcji byli także motocykliści - członkowie  Automobilklubu Biłgorajskiego - Jarosław Majewski, Jacek Szubiak (członkowie zarządu), Grzegorz Piróg i inni. (-) "Rozpoczynaliśmy skromnie, od jednej torby słodyczy, dziś dzięki sponsorom, firmom i osobom prywatnym oraz otwartości kolegów motocyklistów mamy nie tylko słodycze ale i zabawki oraz inne 232118 b232132 bupominki. To dla nas bardzo ważne, że w tym szczególnym okresie możemy sprawić dzieciom radość" - mówi Grzegorz Piróg. Prezenty przekazane dzieciom w ramach akcji Moto-Mikołajki, były ufundowane przez samych motocyklistów - członków klubów motocyklowych,  lokalnych przedsiębiorców, punkty handlowe i osoby prywatne. Dzieci poczęstowały motocyklistów ciasteczkami i gorącą herbatą. Każda akcja charytatywna niosąca pomoc potrzebującym czy radość drugiemu człowiekowi ma wymiar szczególny, a szczególny klimat mają te, adresowane do najmłodszych. /ZŁ/

pzm polski zwiazek motorowy logo393419870 812529180767638 1021335099420545901 nPHOTO 2023 11 12 18 20 58Każdy start i udział naszego reprezentanta - członka, Automobilklubu Biłgorajskiego w imprezie motorowej czy turystycznej powinien zostać odnotowany i zaznaczony, przynajmniej w formie informacji na stronie klubowej. Dlatego władze Klubu zachęcają, aby wszyscy startujący w imprezie reprezentanci Klubu, przesyłali informacje o starcie i odniesionych sukcesach -nawet najmniejszych.! Miło więc zamieścić na naszej stronie informację, że reprezentant Klubu - kol. Marek ŁÓJ -startując na quadzie  odniósł sukces w wymagających zawodach zorganizowanych przez "Fundację BAJA POLAND", nadzorowaną przez Polski Związek Motorowy.  Na terenach "Poligonu Drawskiego" w dniach 10-12.11.2023 roku, dla uczczenia rocznicy niepodległości zorganizowano imprezę pn. "Columna Medica - Rajd Niepodległości 2023". Bliższe szczegóły o imprezie można znaleźć na stronie internetowej PZM. W ramach tego Rajdu rozegrane zostały:

– 5. Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST)

– 5. Runda Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST)
– 5. Runda Mistrzostw Polski w Rajdach Baja (MPRB);– 5. Runda Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB)

– 5. Runda Adventure Pucharu Polski Samochodów Terenowych (APPST)
– Impreza klubowa – BAJA PROMO.

PHOTO 2023 11 12 18 21 17PHOTO 2023 11 12 18 21 47

Impreza jest rozgrywana zgodnie z zasadami rozgrywek w Rajdach Baja dla Mistrzostw Polski w Rajdach Baja (Regulamin MPRB) oraz innych Regulaminów i przepisów zatwierdzonych przez Główną Komisję Sportu Motocyklowego / Samochodowego PZM.  W imprezie Pucharu Polski w Rajdach Baja, startują kierowcy posiadający licencję PZM a także kierowcy nie posiadający licencji. Imprezy samochodowe lub motocyklowe - w tym quady, rozgrywane w ramach Pucharu Polski pod patronatem PZM. Właśnie na szczególne podkreślenie zasługuje otwarta formuła tej imprezy imprezy, która pozwoliła na udział w zawodach naszemu reprezentantowi („kandydatowi”  starającego się o licencję zawodnika w sporcie motocyklowym). Na tych zawodach reprezentant Automobilklubu Biłgorajskiego Marek Łój, w kategorii "Quad" -ATV zajął 3  miejsce, w kategorii pojazdu "Producent"marki: Can-Am zajął 1 miejsce.! Startował na quadzie „Renegade 1000” marki Can-Am. Kierowca z Automobilklubu swoją wielką pasję w tej dyscyplinie uprawia już kilka lat.! Są to rajdy quadcross i wyścigi off-road na czterokołowcach typu quad - ATV lub typu buggy – UTV Side-By-Side - jeździ też popularnym modelem Maverick RS marki Can-Am.

Co o swojej pasji mówi Marek: (-) "Swoje doświadczenia w tej dyscyplinie zdobywałem podczas treningów w kraju i poza granicami, m.in. do Maroka. Na zlotach szkoleniowo-integracyjnych organizowanych dla uczestników przez ATV Polska, zawodnicy mogą zdobywać w podstawowe, jak i bardziej zaawansowane techniki jazdy sportowej. Bardziej doświadczeni kierowcy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z początkującymi adeptami w tej trudnej, wymagającej i jednocześnie - niosącej duże ryzyko dyscyplinie sportu. Miałem też możliwość współpracować z zespołem RS 101 Rafała Sonika, który odnosił wielkie sukcesy w Pucharze Świata "Cross Country", zwyciężając w tej najtrudniejszej imprezie - Rajdzie Dakar w 2015 roku."

Trzeba podkreślić, że sport motorowy niewątpliwie należy do trudnych dyscyplin i wymaga od kierowców dużych umiejętności i doświadczenia. Kierowcom - amatorom trudno jest od razu dorównać poziomowi jaki reprezentują doświadczeni zawodnicy startujący wiele lat w wielkich imprezach w kraju i za granicą.

Marek do Klubu przesłał kilka zdjęć (obok tekstu) z wręczenia pucharów, na których widoczni są jego brat Tomasz i kolega Mateusz - także miłośnicy sportów motorowych, którzy mu mocno kibicowali... Naturalnie, osobiście cieszę się z sukcesów syna Marka, który od kilku lat "uprawia" amatorsko sport motorowy (quady). W Klubie życzylibyśmy sobie, aby informacji o sukcesach naszych reprezentantów było jak najwięcej. Należy wszak wpomnieć, w minionych latach członkowie z naszego Klubu, startujący w różnych klasach aut, w popularnych imprezach samochodowych (typu KJS i Super Sprint) rozgrywanych o Puchar Zarządu Okręgowego PZM, przez kilka lat zajmowali czołowe miejsca  (klasyfikacje - indywidualna i klubowa). Z nadzieją więc patrzymy na rozpoczęte prace prace modernizacyjne na biłgorajskim autodromie - gdzie mogliśmy organizować większość naszych kalendarzowych imprez motorowych. Chciałbym doczekać razem z działaczami tej chwili, kiedy Klub będzie znowu mieć dobrą bazę do prowadzenia swojej działalności statutowej i organizacji imprez motorowych i turystycznych. (Oprac. Zenon Łój -prezes

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg