Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 285 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

243985

classic moto show

Classic Moto Show Kraków 2015 - czwarta edycja święta pojazdów zabytkowych. Udział członków z Automobilklubów - Biłgorajskiego i Lubelskiego w wystawie klasyków. 

W dniach 18-20 września 2015 roku, w Krakowie po raz czwarty zorganizowano wystawę aut zabytkowych Classic Moto Show. Pojazdy były prezentowane na krakowskim Kazimierzu przy ulicy św. Wawrzyńca 15, gdzie mieści się Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na wystawie można było podziwiać ikony polskiej, niemieckiej i amerykańskiej motoryzacji, do tego jednoślady, pojazdy wojskowe, a nawet zabytkowe maszyny drogowe. To jedna z największych imprez poświęconych zabytkowej motoryzacji w Polsce, ciesząca się roku na rok coraz większym uznaniem miłośników klasyków i widzów. Miło nam donieść, że w tej wystawie udział wzięli dwaj członkowie reprezentujący Okręg Lubelski PZM - kol. dr Roman Gawęda -prezes Koła Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Lubelskim (prezentował AWZ P70 Zwickau z 1958r.) i kol. Maciej Hysa -członek KPZ przy Automobilklubie Biłgorajskim, który po raz pierwszy publicznie, pokazał swoją odrestaurowaną Syrenę 101 z 1961r. Była to więc bardzo udana premiera auta, bo nastąpiło to na dużej, poważnej wystawie krajowej! Chociaż Maciek już wcześniej planował pokazać swoją "królową szos" - lecz nie zdążył z ukończeniem długich, żmudnych i... drogich prac renowacyjnych auta.  

Poniżej w "czytaj więcej" dalsza część relacji.

Kilka zdań na temat udziału kolegów w tegorocznym „Classic Moto Show”. Dla kolegi Romka Gawędy, była to kolejna„wyprawa”swoim P-70, autem znanym już w kraju i pokazywanym wielokrotnie w mediach: „Naturalne jest, że trudno jest być dostrzeżonym w takim doborowym towarzystwie wielu rzadkich i wysoko cenionych modeli pojazdów.” Natomiast dla Maćka Hysy był to poważny debiut ! Co prawda, bywał już wielokrotnie na imprezach ze swoją pierwszą „Syreną”105, ale to nie to samo, jeśli chodzi o prezentację tego pierwszego modelu auta, w które włożył tyle wysiłku i staranności w jego odrestaurowanie!. Niewątpliwie więc, warte jest zaznaczenia, że nasz klubowy kolega Maciek został zauważony(!), bo udzielił krótkiego wywiadu dla programu TVN Turbo "Reporter" (nasz klub stara się o ten materiał). Może gdzieś w sieci znajdziecie ten wywiad? Tym czasem proponujemy obejrzenie kilku fotek, które nam przekazali. Obu naszym kolegom GRATULUJEMY udziału w tej wystawie ! Oczywistym jest, że koledzy pojechali do Krakowa na własny koszt, więc tym bardziej należą im się słowa uznania, że reprezentowali nasz region. I chociaż za udział w wystawie nie dostali specjalnych medali czy dyplomów, to dla nich liczyła się sama obecność na imprezie, tak jak często w innych wydarzeniach. Osobiście zauważę, że w naszym lubelskim regionie (okręgu PZM), przybył kolejny, pięknie odrestaurowany pojazd i to do tego polskiej produkcji, którym wszak wszyscy będziemy się cieszyć i szczycić. Jestem też pewien, że te „wyróżnienia” w niedługim czasie Maciek za swoją„stojedynkę”- na pewno otrzyma.! To tylko kwestia czasu. A dodawać nie trzeba, że takich „perełek” będzie powoli przybywało coraz więcej, czego życzę naszemu środowisku i wszystkim miłośnikom klasyków w kraju.

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg