Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

250480

dzien bez samochodu

Europejski dzień bez samochodu. Imprezy propagujące ochronę środowiska, aktywne formy wypoczynku i integracji oraz pokazy i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa.

W dniu 20 i 22 września 2015r. na terenie Biłgoraja, zorganizowano dwie imprezy propagujące zdrowy tryb życia i aktywne formy wypoczynku, połączone z konkurencjami sportowymi dla dzieci i dorosłych wraz z pokazami i szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa drogowego i znajomości udzielania pierwszej pomocy, w celu szeroko pojętej integracji społecznej mieszkańców miasta. Przy ich organizacji obok samorządów lokalnych i instytucji, włączyły się także miejscowe stowarzyszenia i organizacje, w śród których był Automobilklub Biłgorajski.

W niedzielę 20 września br. na boisku szkolnym ZSBiO rady dwóch osiedli „Ogrody” i „Piaski” zorganizowały„Festyn rekreacyjno-sportowy.” W programie imprezy znalazły się różne konkurencje sportowe, gry i zabawy ruchowe dla dzieci i dorosłych, pokaz ratownictwa drogowego wykonany przez zawodowych strażaków z Komendy Powiatowej, połączony z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego z udziałem członków Automobilklubu a także wystawa pojazdów zabytkowych, zorganizowana przez członków Koła PZ i miłośników „klasyków”(prezentowano samochody i motocykle). Ciąg dalszy relacji poniżej

W dniu 22 września 2015r. w Biłgoraju był obchodzony także coroczny „Europejski dzień bez samochodu.”Organizatorami tej imprezy byli: Inicjatywa "Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom" (prezes -Sławomir Bosak) , Automobilklub Biłgorajski i Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy (prezes -Zbigniew Zając). Do współudziału w tej akcji włączyły się także: Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski, RCEZ, Masa Krytyczna Biłgoraj, Pszczelarz Kozacki i inne organizacje z terenu miasta i gminy.

Jak wiadomo, pomysł tej akcji zrodził się w 2000 roku, z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej, kiedy to ludzi na całym świecie - głównie zmotoryzowanych, zachęcano do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. Prowadzona kampania proekologicznych zachowań, szczególnie przyjęła się w krajach Europy, w której społeczeństwa szybciej dostrzegły poważny problem globalny - negatywne skutki używania samochodu dla naturalnego środowiska i pilną potrzebę jego ochrony. Prowadzona od lat kampania pokazuje ludziom, że w mieście da się żyć bez samochodu i można w prosty oraz skuteczny sposób przyczyniać się to do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza (smog).

Impreza wtorkowa zaczęła się w godzinach popołudniowych, w Parku Solidarności, gdzie zebrała się duża grupa rowerzystów biorących udział w tej akcji (młodzież szkolna i dorośli), skąd przy eskorcie biłgorajskich policjantów z WRD, ulicą Kościuszki, rowerzyści przejechali na autodrom RCEZ przy ul. Motorowej.

Organizatorzy przygotowali różne konkurencje biegowe, rowerowe w różnych kategoriach wiekowych np. bieg rodzinny, bieg dla dzieci, przejazd rowerowy dla dzieci, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzili członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego. W dalszej części imprezy rozegrano Australijski Wyścig Kolarski dla juniorów i seniorów z udziałem kolarzy z Biłgoraja, Zamościa i okolic. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera dzięki wspólnej dobrej zabawie wszystkich uczestników. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursach z licznymi nagrodami, tj. praktycznymi gadżetami rowerowymi i elementami odblaskowymi. Dla wszystkich uczestników imprezy był przygotowany zdrowy poczęstunek złożony z napojów, ciastek i owoców, dzięki sfinansowaniu imprezy przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z programu "Działaj Lokalnie" oraz wsparciu firmy Ambra S.A. a także innym partnerom i osobom reprezentującym różne organizacje, które miały udział w przygotowaniu tej imprezy.
Jest więcej jak pewne, że ta impreza będzie kontynuowana w latach następnych, jednak organizatorzy zastanawiają się nad bardziej „praktycznym” doborem dnia tygodnia (sobota lub niedziela), celem większego udziału osób do których jest adresowana.

Wypada podkreślić, że Automobilklub Biłgorajski wywiązał się dobrze ze swoich zobowiązań podczas organizacji w/w imprez. Pokaz ratownictwa medycznego (sprawdzanie funkcji życiowych poszkodowanych w wypadku na miejscu zdarzenia, prowadzenie masażu serca, zabezpieczenia miejsca zdarzenia), przeprowadził teoretycznie i praktycznie (korzystając z fantoma) -kol. Cezary Witwera, ratownik medyczny. Za przygotowanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego, odpowiadali -kol. Henryk Tytoń i Sławomir Paszko.

Prezes zarządu - kol. Zenon Łój (koordynator działań ze strony klubu), złożył członkom Automobilklubu podziękowania za udział przy organizacji imprez, w tym także członkom z Koła Pojazdów Zabytkowych i osób nie zrzeszonych, za zorganizowanie wystawy pojazdów zabytkowych i historycznych.

Obydwa wydarzenia znalazły uznanie w naszym mieście, o czym donosiły biłgorajskie media.

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg