Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

245597

rcez

50-Lecie biłgorajskiego "Elektryka". Udział przedstawicieli naszego Klubu.

9 października 2015 roku odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju (1965-2015). Wśród zaproszonych osób -„gości honorowych” obecnych na Jubileuszu, można było spotkać byłych dyrektorów i nauczycieli, pracowników i absolwentów tej szkoły, a także przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych oraz związków zawodowych, przedstawicieli rodziców, dyrekcję, nauczycieli i uczniów RCEZ. Podniosłą uroczystość otworzył gospodarz - Jerzy Buczko dyr. RCEZ, który witając gorąco wszystkich gości, w tym byłychdyrektorów szkoły: Janusza Ostrowskiego (1970-1982), Michała Kupińskiego (1982-1989) i Czesława Bakotę (1989-2007), przypomniał długą i chlubną historię i osiągnięcia biłgorajskiego „Elektryka”.

Na zaproszenie, w uroczystości wziął udział przedstawiciel Automobilklubu Biłgorajskiego -Zenon Łój -prezes zarządu. Wśród obecnych, byli także inni członkowie Klubu, m.in. Tadeusz Pisarczyk -wiceprezes zarządu(obaj wymienieni są absolwentami ZSM-E) oraz znani działacze PZM i Automobilklubu - Izydor Waga (założyciel klubu), Edward Surmacz(członek ZG PZM i prezes UKS Moto-Kart „Energetyk”, były vice dyrektor RCEZ), Krzysztof Bury (kierownik CKP RCEZ, czł. ZO PZM) i inni.

Jak donosiły miejscowe media, uroczystość oficjalna miała podniosły charakter i trwała kilka godzin. Rozpoczęła się od Mszy św. i poświęcenia nowo ufundowanego sztandaru dla RCEZ w Biłgoraju. Na początku odczytano wiele listów gratulacyjnych wystosowanych min. przez: posła RP, członka zarządu województwa lubelskiego, wojewodę lubelskiego i starosty biłgorajskiego

Głos zabierało wiele zaproszonych osób. Gratulacje i życzenia składali przedstawiciele oświaty, samorządów Powiatu Biłgorajskiego, dyrektorzy biłgorajskich szkół, przedstawiciele urzędów i różnych instytucji, absolwenci szkoły, rodzice i uczniowie.

Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali wielki dorobek i rangę szkoły w regionie oraz na arenie krajowej a także bieżące sukcesy, które od wielu lat odnoszą jej wychowankowie.

„W minionym okresie szkoła wykształciła i wychowała rzeszę blisko 17 tysięcy absolwentów, mających istotny wpływ na rozwój miasta, regionu, jak też innych miejsc, gdzie podjęli oni swoją aktywność zawodową. Absolwenci tej szkoły stanowią wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną wielu zakładów pracy, pracują w przemyśle, branży usługowej, są przedsiębiorcami, zajmują wysokie stanowiska w instytucjach państwowych i jednostkach samorządowych. Wielu absolwentów „Elektryka” zrobiło kariery i odniosło sukcesy zawodowe - są pracownikami naukowymi i cenionymi specjalistami w wielu dziedzinach życia oraz przedstawicielami wielu innych profesji.”

Jednym z zabierających głos, był Zenon Łój, który odczytał „List Gratulacyjny” w imieniu zarządu i członków Automobilklubu Biłgorajskiego, a także wystąpił wraz ze swoim kolegą - Piotrem Ozimkiem, w imieniu wszystkich absolwentów szkoły. TreśćListu od Automobilklubu (skan), prezentujemy poniżej. Podkreślił w nim ścisły związek 25-letniej działalności Automobilklubu Biłgorajskiego i jego członków (wielu z nich to absolwenci szkoły), z funkcjonowaniem szkoły (ZSM-E i RCEZ) oraz powstałym w latach 80-tych – autodromem, budowanym w okresie, kiedy funkcję dyrektora pełnił Janusz Ostrowski.

Jubilatka zaczęła funkcjonować pod nazwą Technikum Elektryczne i Zasadnicza Szkoła Elektryczna (1965-1973), od września 1973 r. jako Technikum Mechaniczno-Elektryczne i ZSZ nr 2, od 1975 r. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, w 1999 r. zmieniła nazwę na Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. W ciągu 50 lat funkcjonowania w szkole zatrudnionych było 403 nauczycieli.

Przez kilkadziesiąt lat szkoła ugruntowała swoją pozycję licznymi sukcesami. Nie zabrakło ich także w ostatnich latach, min. w 2012 roku RCEZ otrzymało tytuł "Samochodowej Szkoły Roku". Dwa lata później, w ogólnopolskim rankingu szkół, zdobyło tytuł "Złotej Szkoły" i rok później "Srebrnej Szkoły".

Podczas trwania uroczystości, był zaprezentowany ciekawy materiał multimedialny o historii szkoły. Zasłużonym dla placówki osobom -byłym dyrektorom, reprezentantom biłgorajskich szkół średnich i samorzodów oraz przedsiębiorcom, zostały wręczone pamiątkowe ryngrafy, a uroczystość została zakończona występami artystycznymi uczniów i absolwentów.

Niewątpliwie, szczególnym momentem uroczystości były spotkania byłych pedagogów z absolwentami z dawnych lat szkoły. Dostarczyły one wszystkim dużo wspomnień i wzruszeń, zwłaszcza gdy w tych rozmowach przypomniano sylwetki wielu nie żyjących już nauczycieli i pracowników tej szkoły, którzy przyczynili się walnie do jej świetności...

Uroczystość była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wyjazdowego spotkania, kilkunastu emerytowanych nauczycieli otrzymało pamiątkowe „Podziękowania” z rąk "dawnych absolwentów" ZSM-E, który to miły gest, spotkał się z nieukrywanym zaskoczeniem i wzruszeniem zasłużonych pedagogów tej szkoły.

O 50-letniej działalności i historii biłgorajskiego „Elektryka” można przeczytać w wydanej przez RCEZ okolicznościowej publikacji, która została wydana z tej okazji, a którą otrzymywali zaproszeni goście honorowi. O jubileuszu tej szkoły wiele było w miejscowych i regionalnych mediach.

Oprac. Henryk Tytoń (rzecznik prasowy)

Fot. Tadeusz Pisarczyk 

Internet (http://bilgoraj.com.pl/_news.php?id=14439http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,10699,0,0,0,50-lat-Elektryka.html)

Prasa: Tygodnik Zamojski nr 40(1869) 7-13.10.2015r. http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/65287/mechanicy-handlowcy-i.htmlOprac.

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg