Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

243977

DSC 0708Członkowie Automobilklubu „nie próżnują” podczas wakacji...

Automobilklub Biłgorajski, korzystając trwającego sezonu wakacyjnego, stara się wyjść naprzeciw oczekiwań i organizuje imprezy motorowe o różnym charakterze, na które jest u nas zapotrzebowanie. W niedzielę 14 sierpnia 2016r. działacze Automobilklubu zorganizowali dwie takie imprezy. Jedna odbyła się na biłgorajskim autodromie, gdzie zostało przeprowadzone DSC 0654kolejne szkolenie dla motocyklistów o różnym stopniu zaawansowania umiejętności jazdy torowej. Cykl szkoleń cieszy się w naszym regionie bardzo dużym zainteresowaniem motocyklistów, o czym świadczy liczba uczestników podczas tych treningów, jak też indywidualne korzystanie z toru przez okolicznych motocyklistów, którzy chętnie przejeżdżają na biłgorajski tor. Z punktu widzenia bezpieczeństwa na naszych drogach, na których nie maleją statystyki tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów to dobrze, że biłgorajski autodrom ma takie ciągłe „oblężenie” - bo do tego został wybudowany. Dalsza część relacji poniżej.  

Druga impreza została zorganizowana na terenie nieczynnych kamieniołomów w Żelebsku, gdzie członkowie sekcji samochodowej i motocyklowej z Automobilklubu Biłgorajskiego, po raz pierwszy połączyli dwie widowiskowe imprezy z cyklu "Wrak Race" i "Motocross". Działacze z Automobilklubu od dawna planowali podnieść widowiskowość organizowanych od tutaj wyścigów samochodowych.

W pętlę zbudowanego toru szutrowego do wyścigów samochodowych, został "wpleciony" tor dla motocykli do rozgrywania wyścigów motocyklowych w motocrossie. Wytyczenie trasy dla rozgrywania zawodów motocrossowych, nie było trudne, gdyż wykorzystano naturalne ukształtowania terenu nieczynnych  kamieniołomów w Żelebsku. Stworzono w ten sposób doskonałe warunki do rozgrywania wyścigów terenowych lub prowadzenia treningów dla adeptów tej popularnej odmiany sportu motocyklowego. I chociaż frekwencja uczestników w jednych i drugich wyścigach nie była duża, to wydaje się pewne, że w przyszłości imprezy te będą się cieszyły dużym zainteresowaniem, także publiczności, która chętnie je ogląda. 
Kierowcy aut i motocykliści startowali na przemiennie, co znacznie podniosło widowiskowość imprezy. A podczas jednych i drugich wyścigów nie zabrakło dramatycznych scen i mocnych wrażeń.  Publiczność mogła oglądać zarówno "dachowania" aut-wraków jak też bardzo odważną jazdę startujących w crossie motocyklistów, którzy mieli do pokonania bardzo trudną trasę. Najlepsi motocrossowcy pokazali kunszt pokonywania bardzo stromych podjazdów i zjazdów - wręcz karkołomnych. Nie wszystkim startującym udało się ukończyć wyścig i dojechać do mety.

W wyścigach aut-wraków wzięło udział 9 kierowców. Pierwsza trójka kierowców:

1. Jan Kaczorowski; 2. Józef Woźnica; 3. Wiesław Niemiec.

Dalsze miejsca zajęli (startowali): Ireneusz Pawlos, Tomasz Bosak, Tomasz Paluch, Damian Surmacz, Kamil Psiuk, Dariusz Paleczny.

W zawodach motocrossowych wystartowało 12 motocyklistów. Wśród startujących znane nazwiska zawodników startujących z dużymi sukcesami w zawodach strefowych (informacja na stronie Automobilklubu).

Najlepsza czwórka w motocrossie: 1. Jacek Psiuk, 2. Jacek Roman, 3. Piotr Kurzyński, 4. Mateusz Psiuk.

Dalsze miejsca zajęli (startowali): Emil Kuna, Marcin Głowala, Mariusz Bździuch, Piotr Surma, Piotr Maciocha, Krystian Maciocha, Emil Zwolak.

Podczas imprezy można było dostrzec również "młody narybek", który interesuje się tym sportem motorowym. Junior - Michał Psiuk (lat 6,5) dla którego wzorem i trenerem jest jego ojciec Mateusz - zaprezentował się publiczności i otrzymał swoje pierwsze brawa.

Najlepszym kierowcom w obu konkurencjach wręczono puchary i nagrody przygotowane przez organizatorów i ufundowane przez sponsorów imprezy -biłgorajskich przedsiębiorców, którzy chętnie wspierają tę imprezę.

W we wręczeniu pucharów wzięli udział m.in.: Marzena Mroczkowska - reprezentująca Wójta Gminy Biłgoraj,  ze strony organizatora: Zenon Łój - prezes Automobilklubu Biłgorajskiego. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie osób organizatora przygotowujących w/w imprezy: Jarosław Majewski oraz Dariusz Paleczny i Mateusz Psiuk.

Wydaje się pewne, że formuła tej imprezy będzie kontynuowana i trafi na stałe do kalendarza Automobilklubu. 

Tekst/fot. ZŁ

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg