ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:
ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj
Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego
Żonie Irenie, Dzieciom i Rodzinie zmarłego, wyrazy szczerego współczucia składają:Zarząd i Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego oraz Prezes i Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie.
Zmarły śp. mgr inż. Wacław MROŻEK urodził się 02.10.1948r. w Niemirówku. Był emerytowanym nauczycielem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju (wcześniej ZSM-E), Rzeczoznawcą i Biegłym Sądowym z zakresu techniki samochodowej, członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich oraz Polskiego Związku Motorowego, wykładowcą i egzaminatorem kandydatów na kierowców, m.in. WORD w Zamościu, prowadził kursy i wykłady z dziedziny budowy,obsługi oraz naprawy pojazdów maszyn i urządzeń technicznych, dla osób podnoszących kwalifikacje zawodowe. Długoletni członek i rzeczoznawca Automobilklubu Biłgorajskiego (od marca 1997r.). Był aktywnym działaczem PZMot., wieloletnim organizatorem Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Turnieju Motoryzacyjnego dla dzieci i młodzieży szkolnej, wielokrotnie nagradzany przez dyrekcję szkoły i Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Za działalność w Polskim Związku Motorowym i Klubie został wyróżniony Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową PZM.
Odszedł od nas Człowiek skromny i pracowity, wysoko ceniony nauczyciel, wychowawca młodzieży i specjalista z dziedziny motoryzacji, który zawsze służył innym swoją wiedzą i pomocą. Straciliśmy oddanego Kolegę i Przyjaciela -będzie nam Go brakowało...
Cześć Jego pamięci!
Dzięki uprzejmości Dyrekcji RCEZ w Biłgoraju - poniżej zamieściliśmy krótki "Rys biograficzny" o zmarłym, obejmujący okres Jego pracy w szkole.
Rys biograficzny o nauczycielu, podany przez Dyrekcję RCEZ w Biłgoraju, obejmujący okres zatrudnienia.
Pan mgr inż. Wacław Mrożek (urodzony 2 października 1948r. w Niemirówku, zmarły 30 września 2015r.) w latach 1970 – 1973 pracował jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Ostrowie Lubelskim. Od roku 1973 w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych
w Biłgoraju na stanowisku nauczyciela zawodu. Pracując jako nauczyciel zawodu czynnie uczestniczył w tworzeniu i uruchomieniu Autoryzowanej Stacji Obsługi oraz działu diagnostyki. W latach 1978 – 1981 pełniąc funkcję zastępcy kierownika warsztatów uczestniczył w rozbudowie bazy dydaktycznej warsztatów szkolnych.. Od roku 1981 do pracował jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych samochodowych.
Prowadził zajęcia z takich przedmiotów jak: budowa pojazdów samochodowych, technologię napraw pojazdów samochodowych, elektrotechnikę samochodową itp. Posiadał bardzo dobre przygotowanie merytoryczne. Ukończył wyższe studia magisterskie w zakresie mechaniki oraz wyższe studia zawodowe na Wydziale Techniki Rolniczej Akademii Rolniczej w Lublinie, w zakresie technologii napraw. Posiadał II stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania przedmiotów samochodowych. Przez wiele lat prowadził kursy na prawo jazdy kategorii A, T, B, C, E, D. Posiadał duże doświadczenie pedagogiczne, uzyskiwał bardzo dobre wyniki w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
W okresie pracy w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych zorganizował klaso-pracownię, którą wyposażał w wiele pomocy dydaktycznych, których sam był autorem. Czynnie uczestniczył w pracach zespołu metodycznego przedmiotów samochodowych.
Od 1980 roku przygotowywał uczniów do Olimpiad Samochodowych oraz do turnieju „Mistrz w zawodzie”, gdzie jego podopieczni zajmowali czołowe miejsca.
W tym czasie sprawował również opiekę nad sekcją motorową i Szkolnym Kołem Krajoznawczo-Turystycznym. Organizował turystykę motorową w szkole.
Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany nagrodą Dyrektora Szkoły, Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej:
- Odznaka II st. „Za zasługi dla ZSMR w Ostrowcu Lubelskim”,
- Nagroda Ministra Oświaty i Wychowania – 1975 r.,
- Nagroda Kuratora Oświaty i Wychowania – 1980 r.
Pan Wacław Mrożek jako nauczyciel dał się poznać jako osoba sumienna i zdyscyplinowana. Zawsze cechowała go wysoka kultura osobista i takt pedagogiczny.