Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 894 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

309182

DSC 1520W dniu 18 kwietnia 2023 roku, w siedzibie Zarządu Okręgowego w Lublinie, przy ul. Prusa 8, odbył się Okręgowy Zjazd Delegatów PZM, podczas którego wybrano nowe Władze Okręgowe PZM na 4-letnią Kadencję 2023-2026 i delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów PZM w Warszawie (zjazd krajowy). Sprawozdanie z działalności Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie złożył prezes Włodzimierz Bobowski, który ponownie został wybrany na tę funkcję. W Zjeżdzie wzięli udział przedstawiciele (Delegaci - ok. 30 osób), delegowani z Klubów i Automobilklubów Okręgu Lubelskiego, w ilości wynikającej z liczby zarejestrowanych w klubie czynnych członków. W obradach wziął także udział przedstawiciel władz Zarządu Głównego PZMJarosław Noworól - Przewodniczący Głównej Momisji Sportu Samochodowego (reprezentujący Automobilklub Rzeszowski), który zabierając głos, przekazał pozdrowienia Prezesa PZM - Michała Sikoryskierowanedo Delegatów. Zgodnie z przyjętym na Zjeździe "Porządkiem obrad", dokonano wyboru  Prezesa i członków Zarządu Okręgowego PZM oraz Komisję Rewizyjną a także Delegatów na Zjazd Krajowy PZM w Warszawie. 

Automobilklub Biłgorajski był reprezentowany przez trzech działaczy: Zenona Łoja (prezesa), Marka Spustka (viceprezesa ds. turystyki) i Jerzego Buczka (Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZM). Kol. Henryk Tytoń -sekretarz Okr. Komisji Rewiz., ze względu na sprawy rodzinne nie mógł wziąć udziału. Reprezentantem UKS Moto-Kart "Energetyk" Biłgoraj na Zjeździe był kol. Krzysztof BuryKolega Jerzy Buczek złożył DSC 1565"Sprawozdanie" Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZM za mininą kadencję, na podstawie którego Delegaci Zjazdu udzieli absolutorium ustępującemu Zarządowi Okręgowemu PZM w Lublinie. Obradami kierował kol. Zbigniew Kubina  z Automobilklubu Zamojskiego, który został wybrany na Przewodniczącego Zjazdu a jego zastępcą został kol. Zenon Łój, rolę sekretarza pełniła kol. Monika Krysa -kierownik Biura ZO PZM. Kol. Marek Spustek -drugi delegat Klubu został wybrany do prac w Komisji Mandatowo-Skrótacyjnej. Wybory do władz przebiegły sprawnie, w przyjacielskiej atmosferze. Wielu Delegatów reprezentujących Kluby i Automobilkluby Okręgu Lubleskiego PZM, zabierało głos poruszając ważne tematy nurtujące PZMotowskie środowisko działaczy. Wielokrotnie zwracano uwagę na znaczący w Klubach spadek liczby członków i braku dostatecznego zaangażowania członków w działalności a także spadek organizacji imprez i wydarzeń w ostatniej kadencji. Miało to bezpośredni związek z dużymi obostrzeniami związanymi z pandemią. Nie zabrakło też innych ważnych tematów dotyczących problemów z pozyskiwaniem przez Kluby środków finansowych, na prowadzenie działalności statutowej oraz organizację imprez. Ze złożonego sprawozdania Delegaci mogli się dowiedzieć, że kilka klubów w Okręgu Lubelskim może zostać skreślone z uwagi na zaprzestanie działalności.?! Wyjątkowo długą dyskusję wywołała niepokojąca informacja na temat funkcjonowania najstarszego na Lubelszczyźnie Automobilklubu Lubelskiego oraz wyjaśnienia przedstawione przez delegata tego klubu - kol. Grzegorza Sobonia. Prezes A.Biłgorajskiego -kol. Zenon Łój postawił pytanie, co może zrobić nowowybrany Zarząd Okręgowy aby poprawić sytuację w Klubie, w celu przywrócenia jego statusu i rangi, jaką cieszył się Automobilklub Lubelski w minionym czasie.? Poruszano także zagadnienia związane z prowadzeniem rejestracji zawidników i sędziów, wydawaniem licencji DSC 1587 Kopiaklubowych, zawodniczych i sędziowskich, wg obowiązującej od 1 stycznia 2023r. nowej wersji systemu Inside PZM, wprowadzonej przez Biuro Sportu i Turystyki PZM. Pierwsze posiedzenie członków Zarządu Okręgowego PZM, zaplanowane na dzień 25 kwietnia br., będzie poświęcone sprawom organizacyjnym, tj. przydzieleniu funkcji członkom Zarządu, wyboru kandydatów -reprezentantów Klubów, do Komisji Okręgowych, kalendarza okręgowego imprez i innych. 

Skład personalny Zarządu Okręgowego, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na krajowy Zjazd PZM - zostanie podany na stronie ZO PZM. Jedanak można już formalnie podać, że prezes Klubu Zenon Łój został wybrany do władz okręgowych w Lublinie (obejmie funkcję w Prezydium ZO PZM - Skarbnika) oraz został Delegatem na krajowy Zjazd Delegatów PZM - co należy uznać za wyróżnienie dla Automobilklubu Biłgorajskiego w Okręgu.

Oprac./fot. Z.Łój

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg