Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 878 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

309187

IMG 0609W internecie, na OnetMotoryzacja zamieszczony został  artykuł, który powinien zainteresować całe środowisko w Polskim Związku Motorowym, działaczy klubowych, zawodników, a szczególnie fanów sportu samochodowego jakim jest drift -cieszący się w kraju bardzo dużym zainteresowaniem. Dnia 27 litopada br. podczas uroczystej ceremonii z okazji "Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami", znany w kraju i za granicą - kierowca Bartosz Ostałowskijedyny na świecie drifter kierujący pojazd nogami,  został  odznaczony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi "za osiągnięcia sportowe", a także promowanie aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. (-) "Od kilku lat obserwuję, że w mojej działalności sportowej jest element misji. Chcę pokazywać, że ograniczenia są tylko w naszych głowach, a niemożliwe nie istnieje. W ten sposób staram się motywować innych do walki o ich marzenia" – powiedział mediom Bartosz Ostałowski (na zdjęciu obok z prawej strony, z parą prezydencką i innymi osobami odznaczonymi). Podczas ceremonii prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe sportowcom, trenerom, działaczom, nauczycielom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za zasługi w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami. 

Informację o tym wydarzeniu zamieszczamy na naszej stronie klubowej nie tylko z racji tego, że dotyczy zawodników /i działaczy/ związanych z tą dyscypliną ale też z faktu, że wyróżniony drifter oraz towarzyszący mu inni koledzy są dobrze znani całym środowisku PZM -także członkom naszego Klubu i kierowcom-drifterom tutejszego regionu, którzy spotykali się w Biłgoraju.! Miejmy nadzieję, że w przyszłości kiedy biłgorajski autodrom zostanie wyremontowany, tacy zawodnicy będą mogli zaprezentować publiczności swoje wielkie umiejętności.  

Poniżej w "czytaj więcej" krótka innformacja o drifterze (kliknij) -oprac. Z.Łój 

Źródło /autor /zdjęcie: Onet/S.Farbaniec/Kancerlaria Prezyd.

Czytaj więcej: Wydarzenie ważne odnotowania: (Nie)pełnosprawni drifterzy odznaczeni przez prezydenta !

278518 bW dniu 26 października 2023 roku, w Biłgoraju odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych na biłgorajskim autodromie przy ulicy Motorowej 2. W oficjalnej uroczystości udział wziął przedstawiciel władz województwa lubelskiego i przedstawiciele władz powiatu ze starostą na czele, kierownictwo ZDP w Biłgoraju, przedstawiciele RCEZ w Biłgoraju oraz Zakładu Budowlano-Transportowego „DROGMOST” z Zamościa - wykonawcy prac budowlanych odpowiedzialnego za jego realizację pierwszego etapu projektu. Wypowiedzi przedstawicieli władz: - "Projekt rewitalizacji Autodromu w Biłgoraju to nie tylko inwestycja w sport, to inwestycja w przyszłość regionu. Dzięki modernizacji, Biłgoraj, powiat biłgorajski i cała Lubelszczyzna otwiera się na nowe możliwości, stając się ważnym punktem na mapie polskiej motoryzacji. To bez wątpienia inwestycja w przyszłość całego regionu"- podkreśla Michał Mulawa -wicemarszałek woj. lubelskiego. "Pierwszy etap rewitalizacji obejmuje budowę wielofunkcyjnego toru wyścigowego z kompletną, niezbędną infrastrukturą. - Projekt zakłada powstanie toru kartingowego o parametrach pozwalających na organizację zawodów międzynarodowych, a także budowę nowoczesnego padoku i budynku wielofunkcyjnego oraz trybun.

278500_b.jpg

 To inwestycja, która umożliwi organizowanie nie tylko wyścigów, ale także eventów biznesowych, wystaw i prezentacji, przyciągając miłośników motoryzacji do naszego powiatu"- zapewnia starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. W tym symbolicznym wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji reprezentujących środowiska sportów motorowych z regionu i kraju, wśród których byli przedstawiciele dwóch klubów PZM. - Automobilklub Biłgorajski był reprezentowany przez prezesa Zenona Łoja a UKMoto-Kart "Energetyk" w Biłgoraju przez Krzysztofa Burego (pracownik RCEZ). bieżącej kadencji obaj są członkami Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie. Miłośników driftu reprezentowali Aleksander Urban (Biłgoraj) i Michał Przybylski (Warszawa). O wydarzeniu  informowała telewizja regionalna - TVP3 Lublin i lokalne biłgorajskie media.

zdjecie-artykul-30574-044.jpgSzczegóły z tego wydarzenia (foto-relacja) można znaleźć pod linkiem: https://bilgoraj.com.pl/pl/13_sport/37034_pedal-w-podloge-plac-pod-renowacje-bilgorajskiego-autodromu-przekazany-wykonawcy.html   

Karol Kręt 0Miło nam donieść, że młody kierowca pochodzący z Ziemi Biłgorajskiej - Karol KRĘT zdobyl tytuł Mistrza PORSCHE SPORTS CUP DEUTSCHLAND w sezonie 2023 roku ! Podajemy za lokalnymi mediami, że Karol w trzech decydujących wyścigach polski kierowca trzykrotnie stanął na podium, w tym dwa razy zwyciężył.

Przed rozstrzygającym weekendem sezonu Karol Kręt był w grze o zwycięstwo na kilku frontach. Oprócz rywalizacji indywidualnej w sprincie 18-latek walczył także o zwycięstwo na długim dystansie w parze z Robertem Lukasem. Dodatkową motywacją dla polskiego kierowcy było to, że na tym samym torze u progu sezonu plany pokrzyżowały mu kolizje i awarie.  Dla Karola Kręta to największe osiągnięcie w wyścigowej karierze i ważny krok w kierunku Porsche Supercup, do którego aspiruje młody zawodnik. Warto dodać, że Karol Kręt zdołał wygrać klasyfikację generalną Porsche Sports Cup w swoim drugim sezonie przygody w tej serii, udowadniając, że stać go na rywalizację z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. 

Jak przyznaje młody kierowca, sukces nie przyszedł łatwo:(-) We wszystkich wyścigach były wyprzedzenia, potyczki i lekkie zderzenia. To była dosłownie norma. Do ostatniego wyścigu sytuacja punktowa nie była jasna, ale ostatecznie dwa zwycięstwa i tytuł w całej serii. Mistrzostwo Porsche Sports Cup Deutschland to było moje marzenie i główny cel na ten rok. Liczę, że to otworzy mi wiele drzwi w wyścigowej karierze.  

Młodemu kierowcy, którego nasz Klub desygnował do grona najlepszych sportowców Lubelszczyzny - Gratulujemy ! i życzymy dalszych sukcesów. (ZŁ)

 

RPuchar 3 m MonikaResized image0000001W dniu 8 paździenrika 2023r. załoga reprezentująca Automobilklub Biłgorajski kol. Monika i Sławomir Paszko wzięli udział popularnym rajdzie turystycznym -będącego okręgową rundą TNMOL, w którym zajęli trzecie miejsce.!  Gratulujemy.! Organizatrem imprezy pn. "Rajd Kleeberga 2023" był Klub Motorowy "Pionier" Lublin a start nastąpił z przed siedziby ZO PZM przy ul. Prusa 8. Władze Klubu cieszy udział naszej załogi i zdobyte trzecie miejsce w imprezie. Liczymy w przyszłości zdecydowanie na większe zainteresowanie startem naszych reprezentantów w następnych edycjach rajdu organizowanego przez kluby PZM w Okręgu Lubelskim. (prezes)

czarna wstążkaLampka Znicz płonącyróża z szarfąW dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. dr Jana Krzesińskiego -byłego Członka Założyciela Klubu, zasłużonego biłgorajskiego Pedagoga i Wychowacy młodzieży, który odszedł 22 września 2023r. w wieku 85 lat. Msza św. została odprawiona 26.09.2023r w kościele pw. WNMP w Biłgoraju, zmarły spoczął na cmentarzu w Puszczy Solskiej przy ul. Krzeszowskiej. Pedagoga żegnała najbliższa Rodzina, Przyjaciele, Delegacje ze szkół, mieszkańcy miasta i znajomi. Wśród żegnających byli reprezentanci Automobilklubu Biłgorajskiego - członkowie starego i obecnego zarządu z prezesem na czele, który przekazał Rodzinie kondolencje. 

Cześć Jego pamięci.!

Kilku zasłużonych Działaczy,  członków Automobilklubu Biłgorajskiego, wraz zakończeniem poprzedniej - 8 kadencji (lata 2019-22), zakończyło pełnienie swoich długoletnich funkcji we władzach naszego Klubu (Zarząd i Kom. Rewizyjna).

Z tej okazji Prezes zarządu Zenon Łój skierował specjalne podziękowania ze strony Klubu dla Kolegów Działaczy, którzy przez wiele lat sprawowali ważne funkcje i zapisali się w historii naszego Kubu, wiele 

Od wielu lat, w okolicach dnia św. Mikołaja biłgorajscy motocykliści zrzeszeni w grupach Old SuperBike Bros oraz Spontanicznej Grupie Motocyklowej spotykają się i organizują "Moto Mikołajki" by wspólnie odwiedzić dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Miło podkreślić, że wśród organizatorów akcji są członkowie Automobilklubu Biłgorajsikego: Jacek Szubiak, Jarosław Majewski (członkowie zarządu) i Grzegorz Piróg. Przebrani siadają na motocykle i niosą radość dzieciakom. -(cyt.) "My nie chcieliśmy być gorsi. Pierwsze akcje były dość symbolicze, teraz jest to spore przedsięwzięcie, w które włączają się sponsorzy. A dla nas to też okazja do spotkania. Akcja organizowana jest każdego roku i za każdym razem jest większa, bo włączają się też lokalni sponsorzy. Wieziemy dzieciom nie tylko słodycze, ale także przedmioty potrzebne im do nauki, w tym przybory szkolne. Jesteśmy w stałym kontakcie z wychowawcami z Wioski Dziecięcej, dlatego wiemy, co jest potrzebne wychowankom" - mówi Grzegorz Piróg z "Old SuperBike Bros". Gratulujemy kolegom wytrwałości.! (ZŁ)

 

Wspominamy naszych bliskich zmarłych, Członków i Sympatyków Automobilklubu Biłgorajskiego, zasłużonych Działaczach PZM i Darczyńcach, którzy zapisali swoją kartę w dziejach naszego Klubu - odeszli od nas w minionym czasie... śp. Jan Żabiński (+9.07.2000) -Założyciel i pierwszy Prezes Automobilklubu Biłgorajskiego, zasłużony działacz PZM; śp. Adam Piskorski (+5.06.2011) -zasłużony działacz Klubu, miłośnik starej motoryzacji; śp. Janina Żabińska (+28.11.2013) -wieloletnia działaczka Klubu; śp. mgr Zygmunt Dechnik (+7.12.2013) -założyciel i wieloletni członek Klubu, zasłużony działacz samorządowy m. Biłgoraj; śp. Romuald Leszczyński rocznik 1927 (+4.06.2014) -kombatant por.rez. AK, członek Klubu, wieloletni przew. Komisji Rewizyjnej; śp. mgr inż. Wacław Mrożek (+30.09.2015) -wieloletni członek Klubu, rzeczoznawca PZM, nauczyciel RCEZ; śp. Paweł Szperkowski "Szpera" (+28.03.2016) -Sympatyk i Darczyńca Klubu; śp. mgr inż. Andrzej Turczański (+30.05.2016) -członek Zarządu Klubu I kadencji; śp. Jakub Grygiel (+1.08.2016r) -członek Klubu, miłośnik starej motoryzacji; śp. Zbigniew Woźny (+30.04.2017) -długoletni dyrektor OSiR w Biłgoraju, Założyciel i długoletni Wiceprezes i Prezes Automobiklubu Biłgorajskiego, były członek ZG i wiceprezes ZO PZM, "Zasłużony Działacz PZM"; śp. Marek Rafał (+27.09.2017) -członek Klubu, miłośnik starej motoryzacji; śp. Ryszard Łuczyn (+15.02.2019) prezes Zarządu Powiatowego LOK Biłgoraj i Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego, śp. mgr Waldemar Czerniak (+15.04.2019) -długoletni Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie i członek Zarządu Głównego PZM, "Zasłużony Działacz PZM", Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego, śp. Wiesław Krawczykowski (26.12.2019) -długoletni członek Klubu, walczył w Szarych Szeregach podczas PW,  śp. Bogdan Górecki (+20.01.2020) -członek Klubu. miłośnik starej motoryzacji, śp. Tadeusz Kuźmiński (18.07.2020) -symparyk i darczyńca Klubu, zasłużony działacz społecznydla miasta i pomysłodawca budowy "Miasteczka na szlaku klultur" w Biłgoraju, śp. Tadeusz Tujaka (+3.03.2021) -dłudoletni członek zarządu i vice prezes Klubu oraz zasłużony pedagog, dyrektor szk. podst. nr 3 i 4 w Biłgoraju. Niech widomym znakiem naszej pamięci będzie zapalona lampka. Cześć Ich pamięci ! /ZŁ/

A.Stalowa Wola II wystawa klasykków 2022 PodwolinaAutomobilklub Stalowa Wola zaprasza miłośników klasyków na plenerową imprezę motoryzacyjną  -"II Wystawę Samochodów i Motocykli Zabytkowych 2022" - Nisko "Zalew Podwolina" -dn. 27 sierpnia 2022r od godz. 14.00. W programie -prezentacje pojazdów i konkurysy dla uczestników. Spotkania miłośników klasyków na terenie podkarpacia maja długą tradycję a Automobilklub St. Wola należy do jednym z najaktywniejszych klubów PZM, które odnoszą w kraju w tej dyscyplinie sukcesy i m.in. są organizatorami Rund Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Właśnie na początku września w dn. 89-11.08.22r. w Stalowej Woli i okolicach, zostanie rozegrana VI Runda MP Pojazdów Zabytkowych -2022, (informacja na stronie organizatora -Zapisy: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2022/MPPZ/runda6/) Trzeba podkreślić, że członkowie Ak St. Wola 

MP Poj Zab VI runda 2022 St.Wola

biorą udział w Biłgorajskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich organizowanego od 10 lat przez nasz klub. Byłoby dobrze aby spróbować nawiązać bliższą współpracę z sąsiadami, w celu wspólnej organizacji Rundy MP PZ -podobnie jak to przed laty miało miejsce z Automobilklubem Lubelskim.?!   

Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie i Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 4 września 2022 do Romanowa na Rajd Turystyczny "Uroki Lubelszczyzny 2022," VI rundę Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski, II rundę Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. W programie m. in. zwiedzanie muzeum J.I. Kraszewskiego.

OrganizatorZO PZM w Lublinie, ul. Prusa 8, 20-064 Lublin, www.pzm.pl/zo/Lublin, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Automobilklub Bialskopodlaski, Al. Jana Pawła II 7, 21-500 Biała Podlaska, www.akbiala.pl,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel (83) 343 45 47, Adres korespondencyjny: ul. Sidorska 117D ( 1 piętro), 21-500 Biała Podlaska.

Terminy zgłoszeń: Pierwszy termin do 30 sierpień 2022, 24:00 Odpłatność wpisowego: załoga AK Biała, 80 zł/ załoga, pozostałe załogi: 100 zł/ załoga. Drugi termin do 03 wrzesień 2022, 16:00 załoga Ak Biała, 100 zł/załoga, pozostali 120 zł/załoga. Osoba towarzysząca: 35 zł/ osoba

Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie i Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 4 września 2022 do Romanowa na Rajd Turystyczny "Uroki Lubelszczyzny 2022," VI rundę Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski, II rundę Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. W programie m. in. zwiedzanie muzeum J.I. Kraszewskiego.

OrganizatorZO PZM w Lublinie, ul. Prusa 8, 20-064 Lublin, www.pzm.pl/zo/Lublin, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Automobilklub Bialskopodlaski, Al. Jana Pawła II 7, 21-500 Biała Podlaska, www.akbiala.pl,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel (83) 343 45 47, Adres korespondencyjny: ul. Sidorska 117D ( 1 piętro), 21-500 Biała Podlaska.

Terminy zgłoszeń: Pierwszy termin do 30 sierpień 2022, 24:00 Odpłatność wpisowego: załoga AK Biała, 80 zł/ załoga, pozostałe załogi: 100 zł/ załoga. Drugi termin do 03 wrzesień 2022, 16:00 załoga Ak Biała, 100 zł/załoga, pozostali 120 zł/załoga. Osoba towarzysząca: 35 zł/ osoba

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg