Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

245496

Automobilklub Biłgorajski w dniu 21 lutego (niedziela) 2021r zapraszakierowców z regionu na biłgorajski autodrom ul. Motorowej, na klubową rundę "Super Sprint" (bez udziału publiczności), której celem jest doskonalenie jazdy samochodem w warunkach zimowych. Początek imprezy ok.10,00 - zakończenie ok.14,00. 

Podczas rundy obowiązywać będzie regulamin ramowy w tej dysyplinie, jaki dotyczy rund SSp o statusie okręgowym, żeby zachowane zostały ogólne zasady przejazdów. Tradycyjna walka na punkty ma mieć bardziej swobodną formułę imprezy, gdyż zimowe warunki będą okazją do treningu jazdy na śliskiej i zaśnierzonej nawierzchni toru. Informacje o imprezie także w mediach społecznościowych.(zł)  

LEGITYM PZM Łój 2020Członkom Klubu przypominamyo zagłościach w opłacie składek(ki) członkowskiej PZM -te zaległej za rok ubiegły -2020 (bądź lata!?) oraz za rok bieżacy 2021, ponieważ w tej kwestii występują bardzo duże braki. Termin płatności jest przez klub wyznaczony na 15 lutego. Oczywiście sytuacja w roku ubiegłym nie była normalna, gdyż ograniczenia funkcjonowania, związane z pandemią koronawirusa, uniemożliwiło wszystkim działającym stowarzyszeniom i klubom normalną działalnośc statutową. Nie mogliśmy prowadzić swojej działalności statutowej, organizować spotkania i imprez czyli normalnie funcjonować, gdyż te ograniczenia zostały wprowadzone odgórnie przez rząd oraz decyzją władz Zarządu Głównego PZM. Miejmy cichą nadzieję, że w roku obecnym będzie inaczej.!?

Jednak należy przypomnieć, prawa członka klubu są zachowane pod warunkiem opłaconych na bieżąco rocznych składek członkowskich PZM. Skolei opłacona składka jest podstawą dla Klubu złożenia zamówienia ważnej (1rok) karty członkowskiej PZM ! Przypominamy, że zaległości w składce 2 lata i więcej, są podstawą do skreślenia osoby listy członków Klubu i przywrócenie członkostwa może nastąpić po uregulowaniu składek. Członków, którzy opłacili składki, zapraszamy po odbiór legitymacji członkowskich z lat poprzednich (2018/2019/2020) -który jest duża liczba nie odebranych. Chociaż nie są formalnie one ważne, to zostały zapłacone, wydane i dostarczone do kluibu.! Prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny i sprawdzenie czy Karta jest do odbioru.! Wpłatę składki (składek) w nie zmienionej wysokości 70 zł /rok -można dokonać na konto bankowe klubu (podane na zakładce strony): 76 9614 0008 2005 0008 7157 0001 (jest to forma najwygodniejsza i bezpieczna w czasie pandemii) lub ostatecznie gotówką w klubie na dowód KP -w biurze prezesa (Autozbyt Biłgoraj ul. BM Cassino 9, w godz. 8-16), po uprzednim telefonie. Jak podajemy składę należy opłacić na początku roku -najlepiej w styczniu. co pozwala składac zamówienia na legitymacje w centrali PZM. W tych dniach zostanie złożone zamówienie na pierwszą partia legitymacji dla członków ktorzy już opłacili składkę za 2021. Karty PZM zostaną wysłane członkom w czasie późniejszym.

29. WOSP 2021Informujemy, że ze względu na obowiązujące nas obostrzenia, Automobilklub Biłgorajski -nie może zorganizować w dniu 31 stycznia 2021r, imprezy samochodowej z cyklu "Super Sprint" biłgorajskim autodromie na rzecz 29.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub jako wolontariusz, od wielu lat brał udział w akcji WOŚP i dzięki hojności uczestników imprezy i publiczności zbieraliśmy spore kwoty, które trafialy do powiatowego Sztabu w BCK Biłgoraj. Zachęcamy członków i sympatyków Klubu do indywidualnego włączenia się do akcji.! Każdy może wybrać sposób w jaki wesprze Orkiestrę -poprzez internet eSkarbonkę, do puszki na ulicy, lub jeszcze inaczej. Ważne aby nie pozostawać biernym i dołożyć swoją złotówkę na szczytny cel. W tym roku Orkiestra gra pod hasłem "Finał z głową" i zbiera środki na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki./zł/ 

BN i Nowy Rok 2021Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2021 - Członkom i Sympatykom Klubu oraz Darczyńcom i Sponsorom a także Osobom współpracujących z naszym Klubem, przesyłamy nasze najlepsze życzenia - zdrowych, rodzinnych i bezpiecznych świąt BN oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2021 roku.!!! 

 

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego. 

 

PS. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, życzymy bezpiecznej drogi oraz wzajemnego poszanowania życzliwości przez okrągły rok!

zdjecie artykul 22441 044Moto Mikołaje zdj22441 047 KopiaJak donoszą lokalne media, w niedzielne popołudnie, 6 grudnia br. biłgorajscy motocykliści, członkowie Stowarzyszenia Motocyklistów Old Superbike Bros oraz Spontanicznej Grupy Motocyklowej, organizowali akcję pod hasłem "Moto Mikołajki",  którąkontynują od 2015 roku. Inicjatywa fanów jednośladów ma jeden cel sprawić radość dzieciom -podopiecznym Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Akcji nie zaniechano w tym roku, mimo panującej pandemii oraz trudności wynikających z obostrzeń sanitarnych. Już od listopada trwała zbiórka środków na ten cel. Tym razem zamiast wyłącznie słodyczy, motocykliści postanowili kupić bardziej potrzebne przedmioty, a wśród nich pomoce dydaktyczne, maskotki, czy gry edukacyjne. Oczywiście słodkości także nie brakowało. Miło donieść, że wśród tej grupy motocyklistów są także członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego -Koledzy: Jacek Szubiak, Jarosław Majewski, Grzegorz Piróg. Oto wypowiedź do mediów jednego z nich: "Nie poddajemy się w naszych działaniach, bez względu na to jak trudny jest czas, dzieci zasługują na radość, jaka towarzyszy otrzymywaniu prezentów. Oczywiście przekażemy wszystkie przedmioty z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Niestety w tym roku nie ma mowy o wspólnej zabawie, jak to bywało wcześniej" -powiedział w rozmowie Grzegorz Piróg z Old Superbike Moto mik 22441 056 KopiaBros (prezes grupy). Z fotorelacji zamieszczonej na portalu bilgorajska.pl, można było odebrać jeden obraz i wrażenie: "wielką radość na twarzach dzieci", która jest wystarczającym "podziękowaniem i powodem", do kontunuacji akcji dla wszystkich osób biorących w niej udział.! Z kolei Dyrekcja tej placówki, w imieniu dzieci przekazała dla grup po symbolicznym "Podziękowaniu".! Prezes i koledzy z zarządu, składają Wam - Koledzy i pozostałym motocyklistom biorącym udział w akcji, podziękowania za aktywność, determinację i serce !? (ZŁ) fot. bilgorajska.pl

Czytaj więcej: "Moto Mikołajki" 2020 po raz piąty! Podziękowanie dla motocyklistów.

Witold Dembowski 1929 2020W dniu 4 listopada 2020 roku, pożegnano zmarłego 2 listopada br.  śp. por.(r) Witolda Mazura ps."Walet" -żołnierza AK, prawnika i społecznika, Zasłużonego dla Miasta Biłgoraja, byłego prezesa Związku Inwalidów Wojennych Koło w Biłgoraju i prezesa Towarzystwa Regionalnego w Biłgoraju, regionalisty, propagatora historii i autora opracowań dot. wydarzeń z czasów II wojny światowej. Był jednym z ostatnich kombatantów wojennych czynnie walczących o wolność, świadkiem tragicznych wydarzeń okresu okupacji, który całe swoje życie był związany z Biłgorajem. Na szczególne podkreślenie zasługuje Jego współpraca ze szkołami i młodzieżą szkolną oraz organizacjami i stowarzyszeniami Ziemi Biłgorajskiej, wśród których był Automobilklub Biłgorajski, LOK Biłgoraj, GRH "WIR" i in.

W latach 1942 - 1944 był gońcem Armii Krajowej Obwodu Biłgorajskiego. Za przynależność do „Harcerskiej Organizacji Podziemnej", w 1947 roku był aresztowany i sądzony w Biłgoraju i Zamościu, ostatecznie został amnestionowany. Ukończył Zawodowe Studia Administracyjne, potem 5-letnie studia prawnicze i do roku 1999 pracował jako radca prawny w wielu instytucjach Biłgoraja. Jego pasją była praca społeczna. Był lektorem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej i aktywnym członkiem Towarzystwa Regionalnego, a w okresie 1981 - 2003 jego prezesem. Zajął się wydawnictwem kilku pozycji o naszym regionie. Był jednym z inicjatorów budowy pomnika poświęconego Żołnierzom Armii Krajowej Obwodu Biłgorajskiego, który został odsłonięty we wrześniu 1992 roku. Był autorem kilku opracowań dotyczących historii II Wojny Światowej, m. in. „Zagłada Szarajówki", „Wieś Puszcza Solska w okresie okupacji", „Hipopotam - alianckie zrzutowisko broni k. Florianki". Był również autorem i organizatorem wielu wystaw, takich jak: "Zapomniany Biłgoraj", "Kobiety w ruchu oporu", "Nasze miasteczka", „Powstanie listopadowe i styczniowe w okolicach Biłgoraja". Aktywnie uczestniczył w budowie pomników w Dylach, Tereszpolu, Woli Małej. Na uznanie zasługuje fakt, iż Witold Dembowski należał do grupy ludzi, którzy umiłowaniem naszej witold dembowski ost. pożegnanieZiemi Biłgorajskiej pragnie się dzielić z młodym pokoleniem biłgorajan. Bardzo często spotyka się z młodzieżą podczas spotkań autorskich, poświęconych historii naszego miasta i regionu. Aktywnie współpracował z samorządem miejskim w wielu dziedzinach życia, a w szczególności we wspólnym organizowaniu uroczystości patriotycznych. Przemówienia okolicznościowe wygłaszane przez niego miały ogromny wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta.(Źródło: bilgoraj.com.pl)

Burmistrz Miasta Janusz Rosłan, w imieniu swoim, władz miasta i mieszkańców oraz powiatu i wójtów gmin - żegnając "Zasłużonego dla Miasta Biłgoraja" - przypomniał o Jego dokonaniach i zaangażowaniu w życiu publicznym miasta, udziału w uroczystościach rocznicowych. Marek Szubiak -prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego, przypomniał o bogatym literackim dorobku zmarłego.

Mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej godnie pożegnali zasłużonego weterana, pomimo ograniczeń sanitarnych z powodu pandemii i było to pożegnanie z należnymi honorami wg ceremoniału wojskowego przysługującego żołnierzowi. Świadczyła o tym obecność Pocztów Sztandarowych - Miasta Biłgoraja, Związku Inwalidów Wojennych RP Koła w Biłgoraju i LOK Biłgoraj oraz udział przedstawicieli szkół, organizacji i stowarzyszeń lokalnych. Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "WIR" z Biłgoraja, oddali "salwę honorową" na cześć zmarłego i wraz z zastępem harcerzy przy trumnie  pełnili "wartę honorową". Zmarły został pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Lubelskiej. Zasłużony Kombatant "Odszedł na wieczną wartę" w wieku 91 lat. Cześć Jego pamięci ! /ZŁ/

Życiorys zmarłego wetarana prezentowały miejscowe media /http://bilgoraj.com.pl/ogloszenia,,,,,25958,n.html/

Lampka Znicz płonącyŻabińscy gróbW dniu 1 listopada wspominamy naszych zmarłych, wśród których są byli Członkowie  Automobilklubu Biłgorajskiego, Zasłużeni Działacze PZM - Prezesi -śp. Jan Żabiński, śp. Zbigniew Woźny, śp. Waldemar Czerniak oraz Sympatycy i Darczyńcy klubu (Pełna lista zmarłych znajduje się na stronie i w archiwum /str 4, dn. 31.10.2019r.). Niech znakiem naszej pamięci o Nich będzie modlitwa i zapalona lampka. Cześć Ich pamięci !

Delegacja władz Klubu zapaliła lampki na grobach zmarłych Członków. 

SIMP logoWśród członków naszego klubu, jest wiele osób pracujących w branży motoryzacyjnej, wykonujących różne zawody. Zapewne wiele osób myślało o zdobyciu nowego zawodu, umiejętności lub uprawnień. PZM, jako organizacja a przede wszystkim macierzysty Klub, w ramach realizacji celów statutowych, powinien wspierać swoich członków i podejmować wszelkie działania pozwalające członkom na rozwijanie swoich zainteresowań i sprzyjających samorealizacji. W Polskim Związku Motorowym są to np. szkolenia na ratownika drogowego i uprawnienia sędziowskie w sporcie motorowym, komisarza ochrony środowiska itp. Wychodzimy z taką inicjatywą i poszukujemy w Klubie chętnych osób pragnących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, wiedzę i umiejętności w wykonywanym zawodzie (np. mechanik, lakiernik, diagnosta, itp.) lub też zdobycie nowych uprawnień zawodowych czy specjalności z konkretnego zakresu. Może wśród zainteresowanych, znajdą się osoby, które planują wstąpienie do organizacji technicznej np. Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) O/Lublin, które wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Kadr SIMP w Warszawie - PART 1601401444210organizują coroczne szkolenia specjalistyczne / kurs podstawowy, dla rzeczoznawców SIMP i osób zamierzających w przyszłości ubiegać się się o tytuł: Rzeczoznawca SIMP w specjalności nr 830 - „wycena maszyn, urządzeń i pojazdów” a w dalszej perspektywie będą zainteresowane zdobyciem kwalifikacji rzeczoznawcy samochodowego (RS)?. Miło nam donieść, że w ostatnim czasie (lipiec/2020) dwóch członków naszego Klubu, rekomendowanych przez prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego Zenona Łoja (członka SIMP), uczestniczyło w takim szkoleniu, zdobywając swój pierwszy certyfikat z tego zakresu. Koledzy Ireneusz Mizak i Wiesław Wojtyła (widoczni fot. z członkami Komisji Egzam. po odbiorze certyfikatówzapisali się do lubelskiego Oddziału SIMP i mają otwartą drogę do następnych kroków - szczebli swojej "kariery zwodowej". Szkoda, że tylko dwóch członków zdecydowało się pojechać na szkolenie, bo pierwotnie były zaintresowane cztery osoby. O tyle łatwiej było kolegom zdecydować się, ponieważ jeden z członków naszego Klubu -Kolega mgr inż. Zbigniew Mazur (pełni funkcje: Prezes Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych SIMP, długoletni Dyplomowany Rzeczoznawca SIMP, Ekspert SIMP ds. Europejskiej Harmonizacji Technicznej), był wykładowcą /organizatorem szkolenia ze strony SIMP i służył im fachową pomocą. Kolega Zbigniew zobowiązał się udzielić niezbędnych informacji i pomocy także innym osobom, potencjalnym Kandydatom na członków SIMP.! Warto więc skorzystać z okazji.!? Bliższych informacji w tej sprawie można uzyskać w naszym Klubie - wszyscy zainteresowani proszeni o kontakt z prezesem Zenonem Łojem, który także służy potrzebnymi informacjami w tej sprawie. Na naszej stronie będziemy prezentowali informacje dot. szkoleń. W uzupełnieniu informacji warto podkreślić, że tym samym Automobilklub Biłgorajski poprzez swoich członków, współpracuje z SIMP Ośrodkiem Doskonalenia Kadr "TECHNIKA" w Lublinie ul. Chmielna 2a, www.sepowskie.plKontakt: 81 532 83 89 lub 501 387 626, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /ZŁ/

 

 Zarząd Klubu Motorowego PIONIER w Lublinie zaprasza miłośników turystyki motorowej na rajd turystyczny samochodowy w dn. 04.10.2020r. "Rajd KLEBERGA 2020" -start godz. 9,00 przy UM Kock. Szczegóły imprezy -REGULAMIN RAJDU na stronie organizatora: www.klubpionierlublin.com. Wymagane wysłanie zgłoszenia do organizatora. Władze Klubu oczekują, że znajdą się chętni reprezentanci z Automobilklubu Biłgorajskiego -minim 1-2 załogi (dwie osoby w aucie). Jest możliwość dofinansowania załogi na paliwo. Chętnych prosimy o kontakt z prezesem. Poniżej w "czytaj więcej" Regulamin rajdu i druk zgłoszenia.

Czytaj więcej: Zaproszenie na rajd turystyczny -org. KM PIONIER Lublin

W dniu 27 września br. na biłgorajskim autodromie przy ul. Motorowej 2, Automobilklub Biłgorajski organizuje popularną (otwartą) imprezę samochodową z cyklu "Super Sprint" będącą rundą okręgową Pucharu ZO PZM w Lublinie (klasyfikacja końcowa sezonu tylko dla kierowców zrzeszonych w PZM), na którą zaprasza kierowców amatorów z naszego regionu. Impreza rozegrana zostanie w oparciu o Regulamin ramowy w SSp. i uzupełniający organizatora ("Komunikat"), który załączony jest poniżej w "czytaj więcej" (kliknij). Z uwagi na zalecenia sanitarne związane z pandemią, uczestników prosimy o stosowanie się do krajowych ogólnych zaleceń sanitarnych i poleceń ze strony organizatora (zaleceń wydanych przez ZG PZM) dot. zabezpieczenia imprezy w tym zakresie./ZŁ/

Czytaj więcej: Zaproszenie na kręgową rundę Super Sprint w dn. 27 września br.

SSp 06.09.20Publikujemy wyniki (zwycięzców w klasach pojemności) w imprezie samochodowej z cylku "Super Sprint" zaliczanej do Pucharu ZO PZM Lublin, organizowanej przez Automobilklub Biłgorajski w dniu 6 września br. na torze Biłgoraj (autodrom przy ul. Motorowej). Pomimo nieprzychylnej aury, frekwencja na imprezie dopisała, bo w rundzie uczestniczyło ponad 30 kierowców z naszego regionu (głównie Lubelszczyzna, Podkarpacie). Stałe,  duże zainteresowanie uczestników - pomimo deszczowej pogody wskazuje, że ten rodzaj sportu jest dla młodych ludzi świetną rozrywką i odskocznią od codziennych obowiązków, w co najmniej trudnych czasach pandemii ale też niesie element doskonalenia kierowania pojazdem i podnoszenia bezpieczeństwa (cel zasadniczy podnoszony przez organizatora -PZM). Chociaż niestabilne warunki pogodowe utrudniły rozegranie większej ilości prób sportowych, to organizator udostępnił uczestnikom tor do "wolnych przejazdów". Organizatorzy zapowiedzieli także organizację tej imprezy w terminie 27 września br., który będzie potwierdzony na stronie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, najlepszym -szczególnie naszym reprezentantom Klubu, gratulujemy dobrych wyników w rundzie (3-ch stanęło na podium!).

SSp medaleKlasa I -1.Marcin Skroban -A.Biłgorajski (Peugeot 106), 2.Dominik Kobylnicki -nz (Honda Accent); 3.Arkadiusz Godzisz -A.Biłgorajski (Fiat CC). Klasa II -1.Zbigniew Pasierb -A.Rzeszów (Honda); 2.Paweł Nizioł -A.Chełm (Honda); 3.Sylweter Marciniak -nz (Honda Civic). Klasa III -1.Paweł Saj -nz (Ren. Clio); 2.Tomasz Jakubiec -A.Rzeszów (Peugeot 306); 3.Krzysztof Przywara -A.Stomil (Peugeot 206). Klasa IV -1.Kamil Kulczyk -nz (Nissan); 2.Grzegorz Gurdziel -A.Biłgorajski (Mazda RX); 3.Andrzej Mazurek -nz (Subaru).

"Klasyfikacji generalnej" -podium dla najlepszych kierowców zajęli: 1.Paweł Saj (czas: 2.52,7); 2.Zbigniew Pasierb (2.55,9); 3.Paweł Nizioł (3.01,9) /czwarty czas -M.Skroban w kl.I -3.05,8/ oprac. ZŁ

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg