

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:
ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj
![]()

Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego
Dnia 30 listopada 2025 r. (niedziela) w hotelu Arche w Warszawie, odbyła się uroczysta "Gala Zakończenia Sezonu Sportu Motocyklowego 2025", podczas której zostały wręczone szarfy i puchary najlepszym zawodnikom Mistrzostw Polski 2025 oraz wyróżnienia specjalne dla zawodników startujących w imprezach na terenie Europy lub innych częściach świata. Gala miała podniosły charakter i rodziną atmosferę, gdyż wyróżnionym zawodnikom, zwłaszcza tym najmłodszym zwykle towarzyszą bliscy i znajomi. Władze Polskiego Związku Motorowego, co roku dokładają starań aby dostrzec i wyróżnić wszystkich zawodników sportu motorowego, którzy na wyróżnienie zasługują, ze szczególnym akcentem na tych najmłodszych stawiających pierwsze kroki w swojej karierze sportowej. Podczas drugiej części Gali wręczono wyróżniania w dyscyplinach: Motocross/Quadcross, Pit Bike Off-road, Enduro, Baja i Cross Country. Na stronie PZM można było śledzić bezpośrednią relację z Gali, w której wziął udział Prezes PZM - Michał Sikora oraz przedstawiciele władz Związku. Z ramienia PZM w sporcie motocyklowym, we wręczeniu pucharów i wyróżnień wziął udział Jacek Bujański -przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego. Z satysfakcją informujemy, że na uroczystość został zaproszony reprezentant Automobilklubu Biłgorajskiego w dyscyplinie "Cross Coutry" (quad Q2) - Marek Łój. Nasz jedyny licencjonowany zawodnik w sporcie motorowym, otrzymał wyróżnienie specjalne -"Podziękowanie za Reprezentowanie Barw Narodowych 2025" /polskiego sportu w zawodach międzynarodowych FIM w sezonie 2025/ -za swoje starty na quadzie poza granicami kraju, które odebrał wraz z innymi zawodnikami tej dyscypliny. Starował w 3-ch rundach mistrzostw świata - W2RC luty/2025 Abu Dhabi Challenge (ZEA); W3RC maj/2025 South African Safari Rally (RPA); W4RC wrzesień/2025 Rally Raid Portugal.Rok 2025 nie był dla Marka udany, jak poprzedni 2024 (kiedy zobył pierwszy tytuł Mistrza Polski). Był wręcz pechowy, ponieważ wypadki i awarie prześladowały go podczas jego startów w tegorocznym sezonie, niemal w każdej rundzie "Cross Country"!. Mimo to, nasz reprezentant zdobył uznanie za swoją odwagę, wolę walki i determinację, co zostało zauważone w środowisku motosportu (jego nazwisko pojawiło się w jednym z programów w EuroSport). Bez tych cech, jak też odrobiny szczęścia, trudno zawodnikom motorsportu odnosić poważne sukcesy na arenie europejskiej, która skupia samych najlepszych "mistrzów kierownicy"... Nie wiadomo jeszcze, czy Marek będzie dalej kontynuował swoją karierę zawodniczą w następnych latach.? Trzymamy za niego kciuki. Z reporterskiego obowiązku należy też podać, że w tegorocznej Gali wziął udział prezes Klubu - Zenon Łój - ojciec Marka (autor zdjęć), który w imieniu władz Automobilklubu Biłgorajskiego miał możliwość, jako pierwszy, pogratulowania wyróżnienia zawodnikowi przyznanego przez władze Związku (GKSM).