Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 390 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

247192

Witold Dembowski 1929 2020W dniu 4 listopada 2020 roku, pożegnano zmarłego 2 listopada br.  śp. por.(r) Witolda Mazura ps."Walet" -żołnierza AK, prawnika i społecznika, Zasłużonego dla Miasta Biłgoraja, byłego prezesa Związku Inwalidów Wojennych Koło w Biłgoraju i prezesa Towarzystwa Regionalnego w Biłgoraju, regionalisty, propagatora historii i autora opracowań dot. wydarzeń z czasów II wojny światowej. Był jednym z ostatnich kombatantów wojennych czynnie walczących o wolność, świadkiem tragicznych wydarzeń okresu okupacji, który całe swoje życie był związany z Biłgorajem. Na szczególne podkreślenie zasługuje Jego współpraca ze szkołami i młodzieżą szkolną oraz organizacjami i stowarzyszeniami Ziemi Biłgorajskiej, wśród których był Automobilklub Biłgorajski, LOK Biłgoraj, GRH "WIR" i in.

W latach 1942 - 1944 był gońcem Armii Krajowej Obwodu Biłgorajskiego. Za przynależność do „Harcerskiej Organizacji Podziemnej", w 1947 roku był aresztowany i sądzony w Biłgoraju i Zamościu, ostatecznie został amnestionowany. Ukończył Zawodowe Studia Administracyjne, potem 5-letnie studia prawnicze i do roku 1999 pracował jako radca prawny w wielu instytucjach Biłgoraja. Jego pasją była praca społeczna. Był lektorem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej i aktywnym członkiem Towarzystwa Regionalnego, a w okresie 1981 - 2003 jego prezesem. Zajął się wydawnictwem kilku pozycji o naszym regionie. Był jednym z inicjatorów budowy pomnika poświęconego Żołnierzom Armii Krajowej Obwodu Biłgorajskiego, który został odsłonięty we wrześniu 1992 roku. Był autorem kilku opracowań dotyczących historii II Wojny Światowej, m. in. „Zagłada Szarajówki", „Wieś Puszcza Solska w okresie okupacji", „Hipopotam - alianckie zrzutowisko broni k. Florianki". Był również autorem i organizatorem wielu wystaw, takich jak: "Zapomniany Biłgoraj", "Kobiety w ruchu oporu", "Nasze miasteczka", „Powstanie listopadowe i styczniowe w okolicach Biłgoraja". Aktywnie uczestniczył w budowie pomników w Dylach, Tereszpolu, Woli Małej. Na uznanie zasługuje fakt, iż Witold Dembowski należał do grupy ludzi, którzy umiłowaniem naszej witold dembowski ost. pożegnanieZiemi Biłgorajskiej pragnie się dzielić z młodym pokoleniem biłgorajan. Bardzo często spotyka się z młodzieżą podczas spotkań autorskich, poświęconych historii naszego miasta i regionu. Aktywnie współpracował z samorządem miejskim w wielu dziedzinach życia, a w szczególności we wspólnym organizowaniu uroczystości patriotycznych. Przemówienia okolicznościowe wygłaszane przez niego miały ogromny wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży naszego miasta.(Źródło: bilgoraj.com.pl)

Burmistrz Miasta Janusz Rosłan, w imieniu swoim, władz miasta i mieszkańców oraz powiatu i wójtów gmin - żegnając "Zasłużonego dla Miasta Biłgoraja" - przypomniał o Jego dokonaniach i zaangażowaniu w życiu publicznym miasta, udziału w uroczystościach rocznicowych. Marek Szubiak -prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego, przypomniał o bogatym literackim dorobku zmarłego.

Mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej godnie pożegnali zasłużonego weterana, pomimo ograniczeń sanitarnych z powodu pandemii i było to pożegnanie z należnymi honorami wg ceremoniału wojskowego przysługującego żołnierzowi. Świadczyła o tym obecność Pocztów Sztandarowych - Miasta Biłgoraja, Związku Inwalidów Wojennych RP Koła w Biłgoraju i LOK Biłgoraj oraz udział przedstawicieli szkół, organizacji i stowarzyszeń lokalnych. Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "WIR" z Biłgoraja, oddali "salwę honorową" na cześć zmarłego i wraz z zastępem harcerzy przy trumnie  pełnili "wartę honorową". Zmarły został pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Lubelskiej. Zasłużony Kombatant "Odszedł na wieczną wartę" w wieku 91 lat. Cześć Jego pamięci ! /ZŁ/

Życiorys zmarłego wetarana prezentowały miejscowe media /http://bilgoraj.com.pl/ogloszenia,,,,,25958,n.html/

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg