Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 1057 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

309187

70 lecie PZM 3Z okazji obchodzonego w tym roku okrągłego Jubileuszu 70-lecia PZM, w dniu 29.02.2020r. w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, odbyła się podniosła uroczystość, podczas której członkom Klubów Okręgu Lubelskiego, zostały wręczone Odznaki Honorowe PZM. Wręczenia odznaczeń dokonał przedstawiciel władz Związku - Dariusz Jajko, wiceprezes PZM i Włodzimierz Bobowski - prezes ZO PZM, który jako gospodarz powitał wszystkich uczestników uroczystości, a szczególnie ciepło z imienia i nazwiska - zasłużonych działaczy seniorów i zawodników sportu motorowego. Minutą ciszy oddano hołd zmarłym Zasłużonym Działaczom PZM, byłym członkom ZG - śp. Waldemarowi Czerniakowi (zm. 15.04.2019), długoletniemu prezesowi Zarządu Okręgowego, śp. Zbigniewowi Woźnemu (zm. 30.04.2017) –założycielowi i prezesowi Automobilklubu Biłgorajskiego i b. wiceprezesowi ZO PZM oraz zawodnikom dyscyplin sportu motorowego, którzy tragicznie zginęli w ostatnich latach. Prezes Bobowski w zwięzłej formule przedstawił zebranym historię powołania i działalność klubów PZM na Lubelszczyźnie oraz najważniejsze osiągnięcia sportowe na przestrzeni lat. Podkreślając jednocześnie zasługi zawodników – reprezentantów dyscyplin motorowych i turystyki oraz działaczy oraz szczególne zasługi w okresie 40-stu lat, wniesione przez prezesa Waldemara Czerniaka, niestrudzonego i wybitnego Działacza PZM Okręgu Lubelskiego. Było to możliwe, dzięki wielkiemu zaangażowaniu społecznemu członków i działaczy klubów PZM w Okręgu oraz członków Zarządu Okręgowego, pomimo wielu problemów, jakie napotykali w działalności statutowej na przestrzeni lat.

70 lecie PZM 4Na spotkaniu nie mogło zabraknąć materiałów audiowizualnych specjalnie przygotowanych przez Zarząd Główny na obchody Jubileuszu 70-lecia PZM. Został zaprezentowany film pn. Mistrzowie MotorSportu - przedstawiający wywiady z największymi kierowcami dyscyplin motorowych: karting, samochody, motocykle/quady/ i żużel. (jest do obejrzenia na stronie PZM). Długą, listę „Mistrzów Kierownicy” – wybitnych i utytułowanych polskich kierowców i zawodników w sportach motorowych, otwiera kierowca rajdowy, weteran - Sobiesław Zasada, który na gali w Warszawie był gościem honorowym i pojawił się na scenie w obecności Michała Sikory Prezesa PZM i Andrzeja Witkowskiego -Honorowego Prezesa PZM.

Wiceprezes PZM Dariusz Jajko –gratulując sukcesów zawodnikom i działaczom lubelskich klubów oraz odebranych odznaczeń nadmienił, że każdy z 16 Oddziałów Okręgowych PZM w kraju, czymś się wyróżnia, jeśli chodzi o dyscypliny. Przypomniał historię powstania PZM i działalność statutową która obejmuje: BRD, sport samochodowy, motocyklowy, żużel, karting, sport i turystykę motorową, caravaning i pojazdy zabytkowe. Dla wszystkich uczestników spotkania Zarząd Główny przygotował upominki książkowe -pierwsza dot. dorobku i Jubileuszu 70-lecia PZM, druga publikacja to wspomnienia kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady pt. „Moje rady”, opisująca jego długą karierę i przygody podczas bardzo wielu przejechanych samochodowych rajdów. Ciąg dalszy relacji poniżej w "czytaj więcej"/zł/

cd.

Podczas spotkania głos zabierali m.in.: kol. Michał Kawka -wiceprezes ZO ds. sportu, który poruszył problemy związane z organizacją imprez, braku zainteresowania władz samorządowych i niedostatecznego wspierania organizacji pozarządowych. Kolejnymi osobami zabierającymi głos byli dwaj działacze -seniorzy Kol. Wiktor Nowiecki i kol. Wit Klonowiecki -ten drugi, kierowca-weteran, wielokrotny uczestnik rajdów krajowych i rajdów Monte Carlo, podzielił się swoimi ciekawymi wspomnieniami i barwnymi historiami z czasów PRL-u.

Kol. Jan Milczek, członek-senior Koła Pojazdów Zabytkowych, który przez 34 lat był prezesem Automobilklubu Lubelskiego, wspomina: ”jak zaraz po wojnie, na terenie Lubelszczyzny znaleziono i uratowano 65 przedwojennych samochodów oraz motocykli, i jak od tego zaczęła historia lubelskiego klubu, mocno związana ze starą motoryzacją, która trwa do dziś. A długa lista sukcesów członków tego Koła, organizujących rajdy i prezentacje klasyków, od wielu lat przynosiła chwałę Automobilklubowi Lubelskiemu i była inspiracją dla działaczy do powołania kół pojazdów zabytkowych w innych 70 lecie PZM 2Automobilklubach Okręgu Lubelskiego, m.in.: Biłgorajskiego, B.Podlaskiego, Zamojskiego i in. Odniósł się także do wielkich zasług zmarłego przed rokiem prezesa Waldemara Czerniaka, zwracając się do członków ZO i reprezentantów klubów z wnioskiem ufundowania Zasłużonemu Działaczowi pamiątkowej tablicy w siedzibie Zarządu Okręgowego PZM.

Kolejną osobą zabierającą głos był kol. Zdzisław Kozłowski -prezes Klubu Motocyklowego "Grom" przy A. Bialskopodlaskim, który w imieniu kolegów, przybliżył działalność klubu i pochwalił się znaczącymi osiągnięciami zawodników w sporcie motorowym.

Prezes Automobilklubu Biłgorajskiego - Zenon Łój, zaczął od przypomnienia zebranym historii swojego klubu od czasu wybudowania w Biłgoraju toru kartingowego w latach 80-tych, później powstania Delegatury PZM (1985r) i powołania Automobilklubu (1990r). Przywołał pamięcią zasługi innego nieżyjącego Zasłużonego Działacza PZM -śp. Jana Żabińskiego (9.07.2000), pierwszego prezesa Delegatury PZM w Biłgoraju i prezesa Automobilklubu. Nie wahał się także poruszyć problemów, z jakimi działaczom PZMot. przychodziło się zmierzyć kiedyś i dzisiaj w wielu klubach Lubelszczyzny i na terenie kraju. Czy to z braku terenów i ośrodków do organizacji imprez, czy też pomocy zewnętrznych przy ich organizacji. Zaprosił członków Zarządu Okręgowego i przedstawicieli klubów, na jubileusz 30-lecia, który Automobilklub Biłgorajski obchodzi w 2020 roku, zaplanowany na 14 marca br.

70 lecie PZM 170 lecie PZM 5Druga część spotkania przebiegała w bardziej swobodnej atmosferze. Dyskusje i wymiana poglądów pomiędzy działaczami na różne tematy związkowe, sprzyjała wzajemnej integracji członków klubów. Początek nowego sezonu w PZM, co roku nakłada na prezesów klubów i działaczy bieżące obowiązki wynikające z przyjętych planów kalendarzowych. Skład kilkuosobowej delegacji  Automobilklubu Biłgorajskiego, reprezentowany był przez Zasłużonych Działaczy PZM i członków poprzedniego oraz obecnego zarządu Klubu w osobach:

Zenon Łój, Jerzy Buczek, Henryk Tytoń, Tadeusz Pisarczyk, Marek Spustek, Sławomir Paszko, Dariusz Paleczny (otrzymał brązową OH), Paweł Michalewski (brązowa OH), Grzegorz Piróg (brązowa OH) i Zbigniew Mazur oraz Krzysztof Bury -reprezentujący UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj.

Delegacja z Automobilklubu Biłgorajskiego, przed uroczystością zapaliła znicz na grobie Honorowego Członka Klubu kol. Waldemara Czerniaka, który spoczywa na cmentarzu w Lublinie przy ul. Unickiej. O tym wydarzeniu pisały lokalne media: "Nowy Tydzień" z dn.3.03.2020r. -Sport w Lubliniehttps://www.nowytydzien.pl/nie-zabraklo-wspomnien-i-wyroznien/

Oprac. /Fot.: Z.Łój, H.Tytoń

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg