Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 1747 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

309181

wystawa roweryW dniu 11 lutego 2019r. w Biłgoraju było ficjalne otwarcie dwóch bardzo ciekawych wystaw tematycznych. Pierwsza wystawa pn "Historia i rowery kołem sie toczą" była prezentowana w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie Kilkadziesiąt niecodziennych, zabytkowych i wyjątkowych rowerów - ze swojej znaczącej (w kraju!) kolekcji prezentował biłgorajanin Andrzej Zabłotny - sympatyk naszego Klubu, który wielokrotnie brał udział w naszym Biłgorajskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich (prezentował egzemplarze ze swojej kolekcji). Na wystawie zostały pokazane jego najciekawsze jednoślady, w tym egzemplarze wykorzystywane m. in. przez wojsko w okresie wojennym - II Rzeczypospolitej, kolarzy, czy zwykłych mieszkańców miast i wsi. Podczas prezentacji można było dowiedziec się o 150-letniej historii roweru (starszej niż samochodowa!). Przygoda p. Andrzeja zaczęła się od... członkostwa jego syna w Biłgorajskim Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych, z którym także współpracujemy (prezentacje uzbrojenia i umundurowania partyzanckiego z terenów Puszczy Solskiej). Kolekcjoner ma w spoich zbiorach kilkadziesiąt rowerów w tym 7 sztuk polskich rowerów wojskowych wz. 35 -niektóre bardzo rzadkie i cenne! Andrzej -gratulujemy i zapraszamy na nasz czerwcowy zlot zabytków!()

Druga wystawa pn."Biłgorajski Festiwal Modelarski" zaprezentowana została w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury. Kilkaset pojazdów kołowych, gąsienicowych, samolotów i statków zaprezentowali pasjonaci z naszego Regionu, w tym modelarzy z Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj i festiwal model 2020zaprzyjaźnieni modelarze z Lubaczowa.  „Biłgorajski Festiwal Modelarski”, to wystawa prezentująca przekrój modelarstwa przez wszystkie dziedziny - ląd, morze i powietrzeCzęść eksponatów to modele zdalnie sterowane, część to repliki historycznych okrętów i żaglowców oraz samolotów i czołgów oraz innych pojazdów. Wszystkich łączy niezwykła precyzja i godziny jakie ich twórcy spędzili w pracy nad każdym z nich.Zostało na niej zebranych kilkaset modeli w różnych skalach i wykonanych z najróżniejszych materiałów od papieru japońskiego przez drewno, metal po tworzywa festiwal modelarski bck 2020 83sztuczne. Wystawcami są członkowie Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj (współpracują z naszym klubem, prezentowali modele podczas naszego zlotu zabytków!) oraz modelarze indywidualni Paweł i Piotr Dobrowolscy, Tomasz Śliwa, Sylwester Kozłowski i Maciej Kot. Niektóre okazałe modele żaglowców powstawały przez wiele miesięcy i lat(!?) zdobywały międzynarodowe i krajowe nagrody -naturalnie są bardzo cenne. Nawet te mniej okazałe, zdalnie sterowane modele samochodów kosztują tyle, co normalne starsze auta!? - Zaprzyjaźniony z nami, prezes Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj, kol. Krzysztof Datkiewicz wyjaśnia, że "na wystawie jest cała gama modeli, od najprostszych kartonowych przez modele plastikowe, modele ręcznie malowane, przez modele samolotów, pojazdów i statków z poszczególnych epok historii po samochody wyścigowe i czołgi. -Modelarstwo to pasja ludzi od lat 3 do lat 103. Są modele z silnikami spalinowymi, elektrycznymi, uczy historii, zręczności, majsterkowania, pozwala odpoczywać i daje pasję, gdy ukończy się model"- wyjaśnia. Modelarzom gratulujemy cierpliwości i konsztu! 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg