Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 709 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

309184

Ważna informacja dla członków dot. obchodów Jubileuszu 30-lecia Klubu! 

Logo AB 30 lecie 1990 2020Automobilklub Biłgorajski w obecnym roku 2020 (VIII kadencji 2019-2022), obchodzi Jubileusz 30-lecia powstania i swojej działalności.! Stowarzyszenie zostało zarejestrowane końcem roku 1989 a w styczniu 1990 roku powołano pierwszy Zarząd i formalnie Klub zaczął samodzielnie działać w strukturach PZM. Przypomnieć jednak należy, że jego powstanie pięć lat wcześniej (1985-89), poprzedziło najpierw funkcjonowanie Delegatury Automobilklubu Zamojskiego w Biłgoraju, która szczyciła się wtedy wielką ilością swoich członków.! Dzięki której, zamojski klub w 1986 roku zajmował trzecie miejsce pod względem liczebności członków w Okręgu Lubelskim, a w prasie pisano o nas "Wielki klub w małym mieście"!? Co naturalnie należało odebrać jako wielkie wyróżnienie, dla biłgorajskich działaczy PZmot., którzy już wtedy zdobyli bardzo duże doświadczenie w działaniu przy organizacji zawodów kartingowych i wielu innych imprez turystyczno-motorowych. Nie wątpliwie, głównym czynnikiem wpływającym na sukces funkcjonowania Delegatury, było wybudowanie w Biłgoraju przy ulicy Motorowej, toru kartingowego (autodromu), którego oddanie do użytku spowodowało dynamiczny rozwój tego sportu w mieście i regionie oraz napływ nowych członków. "Starzy działacze" pamiętają, jak koledzy z innych klubów PZM w kraju, zazdrościli nam tego obiektu (podobny obiekt istniał wtedy w Lublinie, przy ul. Zemborzyckiej)... Z tego okresu zachowała się w klubie "Kronika", w której obok fotografii, odręcznie zapisano relacje z wielu wydarzeń i osiągnięć zawodników z okresu działalności Delegatury PZM w Biłgoraju.

Wszyscy byli członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego i posiadający aktualne członkostwo, powinni być dumni z faktu dokonań i osiągnięć Klubu na przestrzeni trzech minionych dekad. Mamy obowiązek pamiętać o zmarłych kolegach - Prezesach (śp. Jan Żabiński, śp. Zbigniew Woźny), Zasłużonych Działaczach i Członkach, którzy swój wkład nieśli w rozwój stowarzyszenia... Historię naszego Klubu tworzyli członkowie, którzy swoim społecznym zaangażowaniem rok po roku, realizowali zadania statutowe i wyznaczone cele. To dziesiątki, setki imprez i wydarzeń zapisanych w relacjach, sprawozdaniach oraz utrwalonych w kadrach zdjęć lub filmów, które mogą posłużyć do zrobienia autobiografii o Klubie. Ostatnie poważne podsumowanie osiągnięć odbyło się z okazji jubileuszu 25-lecia Klubu (styczeń/2016r.), relację z którego można znaleźć na naszej stronie internetowej, działającej od kilku lat. Logo70 lat PZMCzy jako Klub mamy się czym w ostatnich latach "pochwalić"? -Pewnie tak, chociaż czasem najmniejsze osiągnięcia i sukcesy, trzeba czasem pogodzić z regresem lub zastojem w działaniu a nawet porażką, do której działaczom  też wypada się przyznać.! Nie zapominając jednak o tym, że członkowie naszego Klubu działają społecznie. To od ich woli i zaangazowania zależy wszystko - realizacja zadań statutowych, organizacja imprez, kalendarzowych, szukanie sponsorów, udział w wydarzeniach klubowych i reprezentowanie klubu na zewnątrz, itd...Zapewne nie wszyscy członkowie wiedzą, że Automobilklub Biłgorajski na koniec VII kadencji 2015-2018, był najliczniejszym Klubem PZM w Okręgu Lubelskim i liczył ok. 400 członków.?! Członkowie Klubu pochodzą niejednokrotnie z odległych miejscowości, co też jest ważne podkreślenia na plus.?! Decyzją członków Zarządu VIII kadencji (2019-2022), podjętą na posiedzeniu w styczniu 2020 roku, władze Klubu planują zorganizować jubileuszowe spotkanie dla członków i zaproszonych gości, które wyznaczono na dzień 14 marca 2020r. w "Zajazd na Rozdrożu" w Soli, godz. 15,00.

Jubileusz naszego Klubu, zbiega się z Jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Motorowego, ogłoszonym przez władze centralne, które z tej okazji przesłały do podległych Okręgów PZM i Klubów, informację i okolicznościowe logo PZM, nawiązujące graficznie do tego wydarzenia (obok na fot.). Kilka faktów o powstaniu organizacjiPZM powstał 30 stycznia 1950 roku z połączenia Automobilklubu Polski (rok założenia 1909) i Polskiego Związku Motocyklowego (rok założenia 1924) i jest jedynym kontynuatorem tradycji obu tych organizacji. Polski Związek Motorowy pełni funkcję polskiej federacji narodowej w sportach motorowych. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także federacji międzynarodowych, takich jak: Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA); Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM);  Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu (FICC);  Międzynarodowa Federacja Pojazdów Zabytkowych (FIVA); Europejska Federacja Motocyklowa (FIM Europe). Uwaga! Nasz Klub ma znaczące sukcesy w kraju, udziału naszych reprezentantów w europejskich zlotach motocyklowych FIM Rally, od ponad 20 lat.!!!

Mamy nadzieję, że nasz jubileusz będzie dobrą okazją kolejnego spotkania się członków, których zachęcamy do wzięcia udziału, oraz potwierdzanie swojego uczestnictwa (dla rezerwacji lokalu). Władze Klubu, wykorzystując to ważne wydarzenie, będą mogły wystąpić do ZG PZM o nadanie odznaczeń członkom i podziękować najbardziej aktywnym działaczom. Organizacja imprez tegorocznego kalendarza, naturalnie też będzie nawiązywała do ogłoszonego jubileuszu 30-lecia Klubu, jak też 70-lecia PZM!. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam w imieniu Zarządu Automobilklubu Biłgorajskiego - Zenon Łój, prezes

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg