ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:
ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj
Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego
Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 26 grudnia 2019r. - w wieku 91 lat, zmarł długoletni Członek Automobilklubu Biłgorajskiego śp. Wiesław Krawczykowski - druch, członek Szarych Szeregów, więzień obozu koncentracyjnego, który był także członkiem LOK Biłgoraj. Pogrzeb Działacza odbędzie się we wtorek, 31 grudnia br. w Lublinie na Majdanku. Masz żałobna zostanie odprawiona o godz. 9, w kaplicy cmentarnej przy Drodze Męczenników Majdanka. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy kondolencje i nasze wyrazy szczerego współczucia. Cześć Jego pamięci! Zarząd i Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego.
Na naszej stronie był zamieszczony artykuł poświęcony zmarłemu Kol. Wiesławowi Krawczykowskiemu (ur. 22 września 1928 r.), który od ponad pół wieku mieszkał i działał społecznie w Automobilklubie, będąc członkiem PZM i LOK -odznaczonego Medalem "Za Zasługi w Krzewieniu Wiedzy Obronnej." W minionym czasie utrzymywaliśmy z Nim stały kontakt, głównie z okazji obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Warszawskiego. Jakiś czas temu, prezes zarządu odwiedził wetarana i wręczył Działaczowi Jubileuszową Odznakę Klubową, przekazał podziękowania od zarządu, członków i sympatyków Klubu.
W latach 70-tych zaczynał najpierw jako działacz biłgorajskiego LOK, a później od roku 1985 został działaczem Polskiego Związku Motorowego, tj. w okresie funkcjonowania w Biłgoraju Delegatury Automobilklubu Zamojskiego. W styczniu 1990 roku, kiedy zarejestrowano stowarzyszenie Automobilklub Biłgorajski, Kol. Krawczykowski, wszedł na rok w skład pierwszego zarządu, z funkcją sekretarza zarządu. W tamtym, już mininym czasie, angażował się w organizację imprez w sporcie kartingowym, motocyklowym, turystyce i BRD, działając w zespołach i komisjach, pełniąc różne funcje (siędziego sportowego, startera itp.), dzieląc się z młodzieżą swoimi życiowymi tragicznymi wspomnieniami i doświadczeniem. Jako 15 letni chłopiec został aresztowany i wywieziony do obozu Mauthausen-Gusen (Austria). O Jego osobistych i tragicznych wspomnieniach obozowych, można przeczytać w internecie (Źródło: http://www.elipsa.at/swiadkowie-historii-naszego-narodu-wspomnienia-wieslawa-krawczykowskiego/). /zł/