Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

245497

Laur załobny PZMPortret Waldemar Czerniak prezes ZO PZM Lublin Fot. Zjazd Okręg. dn. 31.03.2011 KopiaZ wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym - 15 kwietnia 2019r, po ciężkiej i wyniszczającej chorobie, w wieku 70 lat, odszedł od nas Kolega - Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego - śp. Waldemar Czerniak -długoletni Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie i członek Zarządu Głównego PZM. Jeden z najbardziej "Zasłużonych Działaczy PZM" w kraju, który należał do elitarnego grona osób posiadającego wielkie zasługi i wielką wiedzę w działalności związkowej PZM, który za swoją działalność społeczną był nagrodzony najwyższymi odznaczeniami państwowymi, resortowymi i związkowymi, w tym "Srebrynm Krzyżem Zasługi", nadaną "Godnością Członka Honorowego PZM" a także wieloma innymi odznaczeniami i tytułami honorowymi nadanymi przez instytucje, samorząd i Kluby PZM oraz organizacje współpracujące. W tym roku, na zakończenie kolejnej kadencji w PZM, dniu 6 lutego Kol prezes obchodził swój jubileusz 70-lecia urodzin i chociaż już bardzo osłabiony chorobą, wyrażał wielką troskę o dalszą działalność Klubów PZM na Lubelszczyźnie i problemów związanych z brakiem toru (ośrodka sportu motorowego), myśląc także o swoim następcy na funkcję prezesa ZO  (informacja o tym wydarzeniu jest na stronie poniżej). 

Waldemar Czerniak z Polskim Związkiem Motorowym związany był przez ponad 40 lat (!), począwszy od 1976 r., a od września 1991 roku, przez 28 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, wybrany był także na Członka ZG PZM w Warszawie, jako Przewodniczący Zespołu ds. Wyróżnień i Odznaczeń. Był Osobą o wielkim autorytecie, bardzo cenioną w środowisku PZMotowskim, Człowiekiem o ogromnej wiedzy różnych dziedzin i dyscyplin, Osobą mającą znaczący wpływ na funkcjonowanie i sukcesy klubów PZM na Lubelszczyźnie. Jego korzenie rodzinne związane są z Ziemią Biłgorajską i Frampolem, co zawsze sam podkreślał ale też działacze naszego Klubu zawsze przy okazji Mu z dumą o tym przypominali. Nie zabrakło Go na żadnej większej imprezie PZM organizowanej przez podległe mu Kluby. Bardzo chętnie przyjeżdżał do Biłgoraja, w swoje rodzinne strony, kiedy tylko była okazja spotkania się z Kolegami, pomagał i wspierał organizacyjnie Klub, doradzał - był w tym nie zastąpiony... W raz Nim odeszła epoka powojennych Działaczy PZM -organizacji funkcjonującej już blisko 70 lat, do których należeli obaj Jego klubowi Koledzy i Przyjaciele -poprzedni prezesi Automobilklubu -śp. Jan Żabiński (zm. 2000r) i śp. Zbigniew Woźny (zm. 2017r). Jego odejście na dzień przed Okręgowym Zjazdem Delegatów Okręgu Lubelskiego PZM, wyznaczonego na dzień 16 kwietnia 2019 r, jest w pewien sposób symboliczne i znamienne dla całego środowiska działaczy PZM, którym Kolega Prezes Czerniak zostawił swój dorobek i dokonania...     

róża z szarfą

logo CZARNENasz region stracił wielkiego Działacza sportowego, Organizatora i Koordynatora imprez, Dokumentalistę wydarzeń związanych z lubelskim sportem, zapisując się chwalebnie także w historię swojego miasta Lublina, Społecznika i Rzecznika PZM, którego bardzo trudno będzie zastąpić. Cześć Jego Pamięci ! 

Rodzinie i Bliskim oraz całemu środowisku działaczy PZM, składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Zarząd i Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego

Zarząd Organizacji Powiatowej LOK Biłgoraj

Sympatycy Sportów Motorowych Lubelszczyzny

 

Uroczystość pogrzebowa Zasłużonego Działacza PZM odbyła się w dniu 25 kwietnia 2019 r. Prochy zmarłego spoczęły na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie. Uroczystość pogrzebowa miała bardzo skromny charakter, gdyż takie było życzenie Rodziny.(!) Wielka szkoda, że nie dano możliwości uczestnikom pogrzebu (przedstawicielom PZM), wygłoszenia mowy pożegnalnej i podkreślenia wielkich zasług zmarłego Działacza PZM w skali kraju i Okręgu Lubelskiego. W uroczystości wzieli udział: Rodzina, Współpracownicy, mieszkańcy Lublina - znajomi zmarłego -Koledzy i Przyjaciele, w tym przedstawiciele najwyższych władz PZM reprezentowanych przez prezesów i pracowników Zarządu Głównego PZM w Warszawie, członków Zarządu Okręgowego w Lublinie oraz przedstawicieli sąsiednich Zarządów Okręgowych PZM z regionu, przedstawiciele Klubów i Automobilklubów Okręgu Lubelskiego, czynni sportowcy i weterani lubelskiego sportu, dziennikarze, przedstawiciele mediów. Nasz Klub reprezentowała kilkuosobowa delegacja z przedstawicielami Zarządu AB i Okręgowej Kom. Rewizyjnej. Odszedł od nas wybitny Działacz PZM z wielkimi dokonaniami i nie dościgniony w działaniu, wspaniały Kolega i Przyjaciel. Środowisko PZMot. straciło wielkiego Fachowca od sportu motorowego i turystyki. Będzie nam Go wszystkim brakowało...Dla naszego Klubu zapisał także piękne dokonania, które pozostaną w historii./ZŁ/

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg