Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

245497

DSC 7785W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w dniu 1 marca 2019 roku, otwarto bardzo ciekawą wystawę pn. "Precyzyjne dzieła rąk" na której zaprezentowane zostały prace rękodzieła artystycznego dwóch pasjonatów z Biłgoraja, panów - Sławomira Momota iTadeusza Hucika. Obydwaj zajmują się bardzo rzadkim hobby, które wynika z ich zainteresowań historią i zamiłowaniem do majsterkowania, wykorzystując wyjątkowe zdolności swoich rąk. Na ekspozycji zgromadzono ponad 50 eksponatów. Zostały one bardzo starannie i precyzyjnie wykonane przez autorów, z wielką dbałością o szczegóły. W każdym z tych przedmiotów widać jest wielkie zaangażowanie twórców. Pierwszy z nich Sławomir Momot, trudniąc się zawodowo renowacją i produkcją replik broni historycznej, w wolnych chwilach wytwarza miniatury broni palnej i białej, której oryginały pochodzą z różnych państw i okresów historycznych. Przedmioty wykonywane są w różnej skali, najczęściej 1:3 i większej. Drugi twórca -Tadeusz Hucik, jest lokalnym przedsiębiorcą prowadzącym SKP (kiedyś SOS PZMot.!), długoletnim myśliwym i członkiem Koła Łowieckiego nr 46 "Bażant" w Biłgoraju, który jako jedyny w Polsce,"mistrz rękodzieła artystycznego" specjalizuje się wytwarzaniem użytkowych atrybutów myśliwego - kunsztownie oprawionych rogów, noży myśliwskich, prochownic oraz dewocjonalii w postaci krzyżyków i in. Prace te znajdują nabywców głównie wśród myśliwych i stanowią oryginalne prezenty dla osób, instytucji czy sanktuariów.! Kolega Tadeusz to nasz klubowy kolega, były długoletni członek Automobilklubu Biłgorajskiego (który był odznaczony w 1999r. "Srebrną Odznaką Honorową PZM").

Hucik TadeuszUdział w wystawie wzięło wielu zaproszonych gości -przedstawicieli lokalnych władz, instytucji, szkół i organizacji, w śród których byli także członkowie Klubu, znajomi kolegi Hucika, m.in.: kol. Tadeusz Tujaka (myśliwy, były viceprezes klubu), Zenon Łój (prezes Automobilklubu),  Henryk TytońRyszard Krawiec (wszyscy widoczni na pamiątkowym zdjęciu obok. Kolega Tadeusz Hucik, któremu towarzyszyła żona Zofia i najbliższa rodzina, odebrał podziękowania i gratulacje ze strony władz powiatu, miasta, gminy i dyrekcji MZB oraz innych przedstawicieli organizacji obecnych na wystawie. Z rąk prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego - Zenona Łoja, odebrał "Podziękowanie" (list gratulacyjny), przekazany w imieniu zarządu i członków Klubu. W jego treści "Podziękowania" podkreślającego "zdolności rękodzielnicze i opanowane rzemiosło artystyczne" ale też "aktywność i zalety ducha" kolegi Tadeusza, przytoczone zostało motto Napoleona Hilla: "Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób." -Trafnie oddającego sens ludzkiej wiary, przekonań i dążeń do osiągnięcia sukcesu przez człowieka. W załączeniu prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia, o którym pisały biłgorajskie media. 

Zarząd i Członkowie Klubu podpisują się pod gratulacjami dla Kolegi Tadeusza, życząc zdrowia i dalszych sukcesów w pracy twórczej i artystycznej. (Oprac i fot.ZŁ)

Hucik Hucik T. wyst

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg