Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

236411

DSC 0112 KopiowanieDnia 15.05.2016 odbyły się pierwsze utęsknione treningi jazdy torowej na obiekcie Autodrom Biłgoraj. Piszę „utęsknione”, ponieważ dzisiejsze treningi właściwie miały odbyć się 24 kwietnia, ale z powodu złej pogody zostały przeniesione na dziś. Również dzisiejsza runda stała pod dużym znakiem zapytania, kiedy od kilku dni przeglądając portale pogodowe napotykałem przelotne opady i burze nad Biłgorajem! Nawet nie Wiecie jak się cieszę, że przepowiednie się nie sprawdziły! Co prawda upałów nie było, zimny wiatr też nie ułatwiał nam sprawy, ale co najważniejsze, było sucho… Dlatego chciałbym podziękować Wam Wszystkim, że pomimo takich prognoz zaryzykowaliście i w tak licznym składzie przybyliście na treningi! To jest to… jesteście the best.

Cała impreza zaczęła się o godzinie 9:00 od przywitania i wypełnienia przez uczestników, niezbędnych dokumentów dopuszczających do jazdy po torze. Po czym motocykliści udali się na szkolenie teoretyczne, prowadzone przez Wykwalifikowanego  Instruktora Jazd Motocyklowych, Artura Lisa z Moto-Sekcja  Lublin. Zapoznał On wszystkich z podstawowymi zasadami jazdy na motocyklu (ustawienie motocykla, pozycja, hamowanie, bezpieczeństwo itp.) a także przedstawił jasne zasady jakie obowiązują nas podczas jazdy po torze. Artur, był również do dyspozycji motocyklistów, przez całe treningi podpowiadając i służąc swoim ogromnym doświadczeniem. Ogromne Dzięki Artur! Dobra robota!

Treningi były podzielone na 2 grupy wg stopnia umiejętności (podstawowy, zaawansowany). Godzina 10:00. Wjazd i zapoznanie się z nitką toru grupy podstawowej, po półgodzinnych jazdach wjechała 2 grupa i w takiej naprzemiennej konfiguracji przebrnęliśmy przez wszystkie treningi. Zmienił się tylko czas sesji z 30 min najpierw na 20, po czym obcięliśmy jeszcze 5 min i ostatecznie już ganialiśmy w sesjach 15-minutowych. Doszliśmy do wniosku, że sesje 30 minutowe, były zdecydowanie zbyt mordercze jak na pierwsze jazdy po zimowej przerwie. Mi osobiście 15 min zdecydowanie wystarczyło, żeby poczuć błogie zmęczenie rąk, nóg i szyi.

DSC 0115 KopiowaniePomiędzy sesjami uczestnicy mogli pożywić się świetnie wypieczonymi kiełbaskami, które zawdzięczamy Ani i Łukaszowi Nawojskim Właścicielom Sklepu Motocyklowego „MOTOLUKA”, którzy za sponsorowali i przygotowali nam poczęstunek. Ania, Łukasz Dzięki! Super inicjatywa…

Jak już jestem przy podziękowaniach to należy również pamiętać o naszym wirażowym Zbyszku Słupskim, który czuwał nad czasem i przebiegiem sesji, Darku Palecznym, Arku Lipowskim dzięki którym poranne przygotowanie imprezy przebiegły w sprawny i szybki sposób. Nie mogę również pominąć naszego Prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego Zenona Łoja, który bardzo mocno zaangażował się w kwestie bezpieczeństwa motocyklistów na torze.

Kończąc, chciałbym jeszcze raz Wszystkim Podziękować za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, jak również zaprosić na kolejne treningi, które odbędą się 12 czerwca 2016r.

 

P.S Zdjęcia z dzisiejszego treningu TUTAJ.

Dyrektor Imprezy:
 Jarosław Majewski

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg